Toomas Luman on suunanud heategevusse ligi 50 miljonit krooni

Ehituskontserni Nordecon International ASi nõukogu esimees Toomas Luman ütles ettevõtlikust heategevusest rääkides, et heategevusse peab uskuma ja sel tegevusel peab olema mõte. Samas on Eestis probleemiks, et heategevusest ei räägita. 

"Heategevust on Eesti ühiskonnas vähe. Samas me tihti unustame ära, et selleks, et midagi anda, peab midagi ka olema," tõdes Toomas Luman. „Teisalt keegi ettevõtjatest ei anneta rohkem, kui sa ise oled pannud – sellega pead alati arvestama."

Toomas Lumani sõnul on viimastel aastatel liikunud tema algatatud projektide ja tehtud annetuste kaudu heategevusse ligemale 50 miljonit krooni.

„Me oleme oma kontsernis heategevuse puhul rohkem keskendunud lastele, sest see on tulevik," lausus Toomas Luman. „Oleme 20 aastat sponsoreerinud Nõmme Erakooli. Viimase kümne aastaga oleme seda kooli toetanud kokku 11,5 miljoni krooni ulatuses. Esimese kümne aasta kulu enam ei mäleta, kuid jutt on ka miljonitest."

Toomas Luman lisas, et Nordecon on kümne aasta jooksul toetanud Tallinna Tehnikaülikooli – TTÜ ehitusteaduskonna tugevusõpetuse labor on saanud uued seadmed. Lisaks antakse igal aastal välja Nordeconi stipendiume TTÜ doktori- ja bakalaureuseõppe üliõpilastele. „Tänaseks on TTÜ Arengufondi suurus 16 miljoni krooni. Tänavu oli stipendiumitena välja makstud summaks 1,7 miljonit krooni."

Samuti on Toomas Lumani sõnul loodud TTÜ vilistlaskapital, mille suuruseks on praeguseks 2,7 miljonit krooni. Vilistlaskapitali liikmeks saab astuda 50 000 krooni eest iga vilistlane.

Toomas Luman lausus, et riigikaitse edendamise sihtasutuse kaudu on ettevõtjad ehitanud arvutiklassid kaitseväe kõikidesse asukohtadesse – kokku on neid 8. Samuti on käima lükatud Aasta Ohvitseri konkurss, kus preemiasummaks on 50 000 krooni aasta ohvitseri ja aasta allohvitseri tunnustamiseks. „See on praegu ohvitseride seas hinnatum kui mõni Eesti vabariigi medal."

Täna toimub Tallinnas Tallinna lastehaigla toetusfondi eestvedamisel Heategevuse Aastakonverents 2010, kus arutletakse heategevuse rolli üle ühiskonnas. Konverentsil esinevad Evelin Ilves, Laine Jänes, Priidu Pärna, Margus Saar, Tiia Tulviste, Toomas Paul, Toomas Luman ja David Vseviov.

Tallinna lastehaigla toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.

Allikas: delfi.ee, 3.detsember 2010

Eelmine Kõik postitused Järgmine