Nordecon ehitab Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna uue õppehoone

Nordecon Ehitus sõlmis eile Tartu Ülikooliga lepingu, mille kohaselt ehitatakse Tartus Toomemäel asuv endine sünnitusmaja ümber sotsiaalteaduskonna uueks õppehooneks. Ehitustööde lepinguliseks maksumuseks on 56,2 miljonit krooni.

„Vaadates erinevaid valminud või planeerimisjärgus objekte on selge, et Tartus on suurimaks tööandjaks ehitusettevõtetele ülikool. Mul on hea meel, et ka Nordeconi kontsern saab rahvusülikooli ja teaduse arengusse oma panuse anda ning luua kaasaegsed õppetingimused sotsiaalteaduskonna töötajatele ja üliõpilastele," lausus Nordecon Ehitus ASi juhatuse esimees Marko Raudsik.

„Teisalt on tegemist ümberehitustöödega hoones, mis on enam kui poolteist sajandit tegutsenud sünnitusmajana ja seega paljude tartlaste ja lõuna-eestlaste jaoks seotud soojade mälestustega. See omakorda annab ehitaja tööle omaette emotsionaalse mõõtme ning toob mõnes mõttes suurema sotsiaalse vastutuse," tõdes Marko Raudsik. „Muretsemiseks pole põhjust, kuna tegemist on kultuurimälestisega ning asukohtki Toomemäel seab omad piirangud, siis säilitatakse hoone olemasolevas mahus."

Tartu Ülikooli endise naistekliiniku rekonstrueerimise käigus võetakse katusealune neljas korrus kasutusele maksimaalses mahus ja ehitatakse ümber sisehoovi tiiva katus. Kogu katusekate asendatakse uue valtsplekiga, pööningule pannakse uus soojustus. Fassaad puhastatakse, tehakse krohviparandused ning värvitakse lubivärvidega. Ka hoones sees kasutatakse vaid lubikrohvi ja -värve.

Korrustel säilitatakse võimalikult suures osas algne ruumijaotus, restaureeritakse trepipiirded ja astmed, püütakse säilitada põrandakatteid trepimademetel ja osaliselt ka koridorides ja ruumides. Amortiseerunud puitlaed asendatakse uute raudbetoonlagedega, tehakse uued betoon-aluspõrandad. Aknad ja uksed restaureeritakse või asendatakse uutega.

Ehitustööde käigus tehakse samuti hoone ümbruse heakorratööd ja rekonstrueeritakse trassid. Uue kuue saavad hoovis mäe sees paiknevad garaaž, kelder ja jalgrataste hoidla, lisaks ehitatakse uus trepp alajaama kõrvale ja rekonstrueeritakse mäele viiv sillaga trepp. Uue õppehoone ehitustööd algavad koheselt ning planeeritakse lõpetada septembris 2011.

Eelmine Kõik postitused Järgmine