Täna avati Narva maanteel liikluseks 20,3 km pikkune uuenenud Liiapeksi-Loobu teelõik

Täna avati ametlikult liikluseks E20 maantee Liiapeksi-Loobu teelõik kilomeetritel 50,3-70,6. Töid teostas Nordecon AS, järelevalvet Vealeidja OÜ ja Celu Inženieri AS. Lepingu kogumaksumus oli 7,8 miljonit eurot, millest 85% rahastati Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. Tööde tellija oli Maanteeamet.

 "Euroopa Liidu toel oleme Eestis viimastel aastatel saanud korda mitmeid olulisi maanteid ja liiklussõlmi ning Liiapeksi-Loobu on kindlasti üks märkimisväärne ehitusprojekt selles reas," ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. "Ühest küljest aitasid riigi investeeringud Eesti ehitusfirmadel majanduskriisis ellu jääda, teisest küljest on välisinvesteeringute ligimeelitamisel kõige olulisemaks küsimuseks logistika, mistõttu just teed ja taristu on märksõnad, mis aitavad majanduse taas elavnema panna."

Nordecon ASi rajatiste valdkonna juhatuse liige Erkki Suurorg ütles, et kõige olulisem on liiklejate jaoks maanteevõrgu ohutuse kasv ning kaasajastamine. "Seoses viimaste karmide talvedega oli vana tee oluliselt kehvemas seisus kui projekt seda ette nägi," rääkis Erkki Suurorg. "Külmakerkepraod katendis ja muldkeha liigniiskus nõudsid spetsiaalse tugevdusvõrgu kasutamist ja drenaažsüsteemi väljaehitust. Nimetatud probleemid pikendasid ka tööde kestvust."

"Vastavalt ehitusprojektile paigaldati kogu lõigu ulatuses kolmekihiline asfaltbetoonkate. 1,9-kilomeetrisel lõigul ehitati välja täiesti uus muldkeha," rääkis Erkki Suurorg. "10 kilomeetri ulatuses ehitati olemasolevale muldele uus graniitkillustikust alus ja uued asfaldikihid. 8,4-kilomeetrisel lõigul teostati olemasoleva asfaltkatte tasandusfreesimine, külmakerkeliste tsoonide armeerimine metallvõrguga, misjärel toimus antud lõigul uute asfaldikihtide paigaldus. Pealmist asfaltbetooni kihti paigaldati objektile ca 250 000 m2 ja graniitkillustikalust ca 165 000 m2."

"Parandasime objekti veerežiimi, milleks ehitasime välja 3,5 kilomeetri ulatuses drenaaži, rekonstrueerisime ka Valgejõe ja Loobu sillad," märkis Erkki Suurorg. "Täiendavalt valgustasime 20ne valgustuspunktiga Loobu viadukti ümbruse. Objekt jääb Maanteeameti kahe regiooni haldusalasse, millest 13,3 km kuulub põhja regiooni ja 7,0 km ida regiooni. Idapoolne teelõik oli enne remonti oluliselt halvemas seisus. Viimaste aastate teedeehitusprojektid on Eesti teedevõrku ühtlustanud, millest Liiapeksi-Loobu lõigul on oluline roll."

Liikluse avamisega tööd antud lõigul veel ei lõppe, kuna Maanteeamet tellis lisadrenaaži paigalduse Loobu silla vahetus läheduses ning objektilt ülejäänud freesasfaldi paigaldamise kõrvalteedele.

Fotod Liiapeksi-Loobu remonditud teelõigust:
http://www.nordecon.com/img/Liiapeksi_Loobu_pildid.zip

Eelmine Kõik postitused Järgmine