Nordeconi rajatud Kaarepere raudteeülesõit Jõgevamaal valmis kaks kuud enne tähtaega

Täna avatakse ametlikult Jõgevamaal Kaareperes raudteeülesõidule ehitatud uus viadukt, mis valmis ligemale kaks kuud plaanitust varem.  Projekteerimis-ehitustööde teostajaks oli Nordecon AS koostöös Ramboll Eesti ASiga. Ehitustööde maksumuseks kujunes 4,1 miljonit eurot.

„Põhilised asfalteerimistööd lõpetati ja liiklusele avati uus teelõik juba septembri lõpus. Lõplikult valmisid ehitustööd aga novembris, mis tähendab, et objekt valmis pea kaks kuud enne tähtaega," lausus Nordecon ASi teedeehituse direktor Jaanus Taro. „Viimase üle on põhjust tunda tõsist heameelt, sest tihti tuleb ehitajatel maadelda tellijate poolt seatud lühikeste tähtaegadega, mis seab suure surve alla kogu tööprotsessi. Seekord oli tegemist aga mitme soodsa asjaolu kokkulangemisega, ilm soosis ehitajat ning töö kõigi osapooltega sujus laitmatult."

Jaanus Taro sõnul viib uus rajatud viadukt Tartu-Jõgeva-Aravete maantee ning Tapa-Tartu raudteeühenduse eri tasanditele ning pakub maastikuarhitektuurset silmailu kaunis Vooremaa piirkonnas. Uue lahendusega kaotati ohtlik, mitmeidki ohvreid nõudnud maantee ning raudtee lõikumispunkt. Lisaks tugimaantee ümberehitusele ja valminud viaduktile tehti projekti raames ka kõrvalmaanteede ümberehitused ning likvideeriti kaks raudteeülesõitu. Ümberehituse tulemusena lühenes põhimaantee läbimiskiirus, kuid liiklusohutusest tulenevalt peavad kohalikud elanikud läbima nüüd veidi pikemaid vahemaid.

Kaarepere raudteeülesõidu ehituse käigus rajati Tartu-Jõgeva-Aravete tugimaanteele 3,2 kilomeetri ulatuses kahekihilise asfaltkattega kõrgtasemeline teelõik ning vaialusel monoliitbetoonist viadukt üle Tapa-Tartu raudtee. Lisaks ehitati Pikkjärve -Tõrve, Kaarepere-Palamuse ja Pikkjärve-Sääsküla kõrvalmaanteedele uued ühendusteed tugimaanteega. Ümberehituse käigus likvideeriti autode raudteeülesõidud ning asendati need kergliiklejate ülekäikudega. Kaarepere jaama kõrvale rajati autoparkla.

Fotod: Nordecon

www.powerhouse.ee/Nordecon/viadukt.jpg

www.powerhouse.ee/Nordecon/viadukt1.jpg

Eelmine Kõik postitused Järgmine