Nordecon sõlmis kaks uut lepingut

Nordecon AS sõlmis sel nädalal kaks uut ehituslepingut, mille kogumaht ulatub 12 miljoni euroni.

Nordecon AS ja Kantauro OÜ sõlmisid Tallinnasse Stroomi kaubanduskeskuse ehitamiseks lepingu maksumusega üle 9 miljoni euro, millele lisandub käibemaks. Uus kaubanduskeskus kerkib Põhja-Tallinna linnaossa Pelguranna asumisse, Tuulemaa ja Madala tänavate ristumiskohta. „Stroomi kaubanduskeskuse netopind koos maa-aluse parkimiskorrusega on ligikaudu 15 000 ruutmeetrit. Esimese korruse ankurrentnikuks saab jaekaubanduskett Maxima oma XX kauplusega ning teisele korrusele tulevad rendipinnad,“ rääkis Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Töödega alustatakse kohe peale ehitusloa saamist ja objekt valmib tänase plaani kohaselt tuleva aasta septembris.“

Teise sel nädalal sõlmitud lepingu kohaselt ehitab Nordecon Kaitseministeeriumi tellimusel Kaitseväe harjutusväljadele teid ja teostab maaparandustöid. „Sõlmitud lepingu I etapp hõlmab Kaitseväe harjutusväljade teede ehitust – 25,3 kilomeetrit väljaehitatud teid Harjumaal Kuusalu vallas ja 8,2 kilomeetrit Ida-Virumaal Vaivara vallas,“ täpsustas Avo Ambur. „Lisaks teedevõrgustikule rajatakse ka tuletakistusribad ja tuletõrje veevõtukohad ning tehakse maaparandustöid ja metsaraiet, et muuta maastik väljaõppele sobivaks.“ „Lepingu maksumus on ilma käibemaksuta on ligikaudu 2,8 miljonit eurot ning tööd saavad lõpetatud aasta pärast,“ ütles Ambur.

Kui OÜga Kantauro tehakse Avo Amburi sõnul koostööd esmakordselt, siis Kaitseministeeriumiga seovad Nordeconi mitmed varasemad ühisprojektid. „Näiteks Kuperjanovi pataljonile ehitatud jalaväe väljaõppekeskus ja eelmisel aastal valminud Ämari lennubaasi hoonetekompleks. Hetkel on töös Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli õppehoone ja varustuselao projekteerimine ja ehitamine Kuperjanovi pataljoni territooriumile Võrus,“ loetles Ambur pikaajalisest ja hästi laabunud koostööst värskemaid näiteid.

Eelmine Kõik postitused Järgmine