Nordecon rekonstrueeris Tallinna Kivimurru tänava tähtaegselt

Nordecon AS lõpetas Tallinnas Kivimurru tänaval uue sajuvee kollektori ehituse. Vahepeal suletud olnud tänav sai täies mahus uue katte ning on juba mõnda aega olnud liiklusele avatud. Ehitustööde maksumuseks oli koos käibemaksuga 1,31 miljonit eurot.

„Kõrvaltvaatajale tavalise trassiehitusena paistnud tööd polnud antud objektil ehitaja jaoks lihtsamate killast,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Parajaks väljakutseks osutus kollektori paigaldamine 3,5 – 4 meetri sügavusele väga kitsastes tingimustes, kus nii paralleelselt kui ka risti paiknesid olemasolevad töötavad kommunikatsioonid ning lubjakivipinnas algas kohati juba poole meetri sügavuselt. Vaatamata sellele valmisid tööd tähtaegselt ning tööde kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehtud.“

Erkki Suurorgi sõnul soovib ta tänada kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest Kivimurru tänava elanikke ja sealses piirkonnas tegutsevaid ettevõtjaid, kellele ehitustööd ja liikluse sulgemine ebameeldivusi põhjustasid.

Kivimurru tänava objekti ehitustööde raames ehitati välja Lasnamäe tänavast kuni Peterburi teeni uus sajuvee kollektor. Kokku paigaldati 935 jooksvat meetrit sadeveetorustikku, millest enamuse moodustas torustik diameetriga 1 meeter. Samuti sai kogu  8 meetri laiune tänav uue asfaltkatte ning taastati ka kõnniteed. Uuenduskuur teostati ka Lasnamäe ja Pallasti tänavate ristmikel.

Kivimurru tänava sajuvee kollektori ehitustööd algasid mullu septembris ning lõppesid tänavu maikuus. Tööde tellija oli Tallinna Kommunaalamet ning omanikujärelevalvet teostas Teede Projektijuhtimise AS. 

Eelmine Kõik postitused Järgmine