Nordecon Infra rajab Ülemiste ümbersõiduraudtee

Nordecon Infra AS sõlmis Tallinna linnaga, keda esindavad Tallinna Kommunaalamet ning Teede Projektijuhtimise AS lepingu, mille kohaselt rajab koos OY VR – Rata AB Eesti Filiaaliga Ülemiste liiklussõlme ajutise ümbersõiduraudtee. Ehitusprojekti maksumus on 45,15 miljonit krooni.

“Tööd toimuvad kahes etapis, mille käigus rajame kaks 1038 meetri pikkust paralleelset ajutist raudteed,” ütles Nordecon Infra ASi juhatuse esimees Erkki Suurorg. “Ajutist raudteed on vaja selleks, et ehitada põhiraudtee alt läbi uus autode tunnel, mis valmib eeloleval talvel, kahe raudtee ehitusetapi vahel. Lepingu järgne maksumus koos käibemaksuga on 45,15 miljonit krooni.”

“Tööde esimene etapp algab augusti keskel ning kestab novembri keskpaigani,” selgitas Nordecon Infa ASi projektijuht Alvar Kraut. “2010 sügisel teeme mullatööd, ehitame raudtee muldkeha, ajutised raudteed, kontaktliini ning side ja automaatika. Tööd jätkuvad 2011 kevadel, aprillis, mil taastame kontaktliini, side ja automaatika pearaudteel ning demonteerimine ja utiliseerimine ajutise raudtee.”

Eelmine Kõik postitused Järgmine