Pärnu Papiniidu silla remont toob kaasa liikluskorralduse muutuse sillaalusel Tammiste teel

Pärnu ümbersõidu Papiniidu silla remonditööde järgmises faasis suletakse silla all asuva Tammiste tee linnast välja viiv suund alates jaanipäevast kuni augusti lõpuni, mil parandatakse teealuseid konstruktsioone ning ehitatakse valmis pandus ühendamaks „Jaansoni rada“ sillaga.

„Jaanipäeva paiku jõuab Papiniidu silla rekonstrueerimisel tööjärg silla alt kulgeva Tammiste teeni, kus algab sillakonstruktsioonide parandamine, panduse vaiade rammimine ning Tammistesse viiva kergliiklustee ehitamine,“ selgitas Papiniidu silla remonditöödega tegeleva Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Toomas Toompuu. „Linnarahvale toob see suurema muutusena kaasa Tammiste tee linnast väljuva suuna sulgemise ning mõlemasuunalise liikluse suunamise ühte silla avasse ehitustööde ajaks. Olemasolev trepp lammutatakse ja jalakäijad pääsevad silla peale Tallinna poolsel tee nõlva asuvat treppi mööda. Tammiste poole suunduvate jalakäijate tarbeks ehitatakse silla alla ohutusmeetmena varikatus.“

Toomas Toompuu sõnul tekitab kandekonstruktsioonide puhastamine ja värvimine kindlasti müra ning tuuliste ilmadega võib lennata liivatolm jõe kohale – samas pole piirkonnas elamute arv suur ning see loodetavasti linnaelanike elu-olu oluliselt ei häiri.

„Sillal on liikluskorra uut muudatust oodata juuli keskpaigas, mil suunatakse liiklus uue katte saanud Tallinna-suunalisele sillapoolele. Samas muutub liiklemise kord ka jalakäijatele, kes suunatakse kõnnitee asemel silla keskele ning kes peaks hoolikalt jälgima vastavaid märke,“ lisas Toomas Toompuu. „Augusti lõpus-septembri alguses tõstetakse massiivsete vuukide paigaldamiseks veelkord liiklus sillal ümber – seda saab ka praegu veel etteruttavalt öelda.“

70ndatel aastatel ehitatud 284 meetri pikkune Papiniidu sild saab remondi käigus uue hüdroisolatsiooni, sadevete juhtimise süsteemid, kattekonstruktsiooni, tänavavalgustuse ja piirded. Kahjustatud betoonpinnad puhastatakse ja parandatakse, metallkonstruktsioonid puhastatakse ja värvitakse, silla otstesse ehitatakse pealesõiduplaadid. Lisaks ehitatakse sillale jalakäijate pandus, mis ühendab „Jaansoni rada“ sillaga ning silla alla rajatakse 200 meetri pikkune kergliiklustee.

Papiniidu silla remonditööd lõppevad septembris 2010. Projekti finantseerimist toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Nordecon Infra AS ja Nordecon Betoon OÜ ühispakkujatena sõlmisid Maanteeametiga lepingu Pärnu ümbersõidu Papiniidu silla remondiks mullu detsembris.

Eelmine Kõik postitused Järgmine