Nordecon Infra osaleb Kose aleviku reoveepuhasti 37,8 miljonit krooni maksvatel ehitustöödel

Nordecon Infra AS juhtivpartnerina koos ühispakkujaga Arco Ehitus OÜ sõlmisid täna OÜga Kose Vesi ehituslepingu, mille kohaselt rajatakse Harjumaale Kose alevikku uus reoveepuhasti. Ehitustööde maksumuseks on 37,8 miljonit krooni.

„Kose aleviku olemasolev reoveepuhasti rajati 35 aastat tagasi ning on praeguseks amortiseerunud, seetõttu pole enam tagatud heitveele kehtestatud karmistunud keskkonnanormide täitmine. Uus reoveepuhast garanteerib selle, et Pirita jõkke ei sattu ebapiisavalt puhastatud reovesi – tegemist on jõega, mis muu hulgas varustab veega ka Ülemiste järve,“ ütles ASi Nordecon Infra juhatuse esimees Erkki Suurorg.

Erkki Suurorgi sõnul hõlmavad Kose valla reoveekogumisala veemajandusprojekti raames teostatavad reoveepuhasti ehitustööd uue reoveepuhasti ehitust, vana puhasti rajatiste lammutust, biotiikide rekonstrueerimist ja osade tiikide täitmist, platside ja teede ehitust ning haljastust. Nordecon Infra ja Arco Ehitus alustavad ehitustöödega sel kuul ning valmis saavad tööd detsembris 2011.

Kose aleviku reoveepuhasti ehitustöid rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi abil.

Eelmine Kõik postitused Järgmine