Mäo möödasõidu ametlik avamine toimub 1. oktoobril

Ehitustööd Mäo möödasõidu rajamiseks valmivad tähtaegselt ning möödasõidu ametlik avamine toimub 1. oktoobril.

„1. oktoobriks, nagu ka leping ette nägi, saavad Mäo möödasõidu kõik ehitustööd valmis. Oleme suutnud tähtajast kinni pidada hoolimata täiendavalt lisandunud töödest, näiteks Paide suunalise kergliiklustee ja Mäo bussiterminali rajamine,“ lausus Nordecon Infra ASi juhatuse liige, teedeehituse direktor Jaanus Taro. „Tähtaegselt tähendab, et kõik ettenähtud tööd on lõpetatud.“

Jaanus Taro sõnul oli Mäo möödasõidu puhul tegemist ehitusobjektiga, kus ehitaja jaoks keerukamaks osaks olid maa sees ja osaliselt vee all teostatud ehitusetapid, kui tavaliiklejale nähtava maapealse trassiosa, viaduktide ja müratõkete rajamine. „Samas on kasutusele võetud insenertehnilised lahendused sõna otseses mõttes vettpidavad,“ lisas Jaanus Taro.

Mäo möödasõidu hanke käigus projekteeriti ja ehitati Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 85. ja 91. kilomeetri vahel asuv lõik uuele trassile, millega Tallinna ja Tartu vaheline tee väheneb 0,7 kilomeetri ja sõiduaeg umbes 1,5 minuti võrra. Liiklejate jaoks olulisem on see, et uus liiklussõlm on endisest lahendusest oluliselt ohutum. Rajatud uus 6,2-kilomeetrine teelõik on eraldusribaga neljarealine eritasandiliste ristmikega I klassi maantee.

Lisaks projekteeriti ja ehitati neli viadukti ja sild üle Vodja jõe. Samuti rekonstrueeriti valminud maanteelõiguga ristuva Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 2,6 km pikkune teelõik. Jalakäijatele ja jalgratturitele ehitati 4,5 km kergliiklusteid, rajati 2,4 km ulatuses müratõkkeid ning paigaldati 11,8 km ulatuses maanteevalgustust. Kohaliku liikluse eraldamiseks Tallinna-Tartu maanteest jääb kasutusse olemasoleva maantee 4,1 km pikkune säilitatav lõik.

Eesti maanteedel esimese nii mastaapse projekteerimis-ehitushanke maksumuseks kujunes koos käibemaksuga 474 miljonit krooni.

Nordecon Infra AS (http://infra.nordecon.com) on üks esimesi erakapitalil põhinevaid teedeehitusfirmasid Eestis (asutatud 1990. aastal). Lisaks teedeehitusele tegeleb ettevõte keskkonnaehitiste, sadamarajatiste ja välisvõrkude ehitamisega. Alates 2002. aastast kuulub Nordecon Infra AS NASDAQ OMX Tallinna börsil noteeritud Nordecon International kontserni koosseisu.

Eelmine Kõik postitused Järgmine