Nordecon alustab SOS lasteküla peremajade ehitamist Põltsamaale

Täna nurgakivi saanud SOS Lasteküla Põltsamaa kolme peremaja hakkab ehitama konkursi võitnud Nordecon Ehitus AS – tegemist on esimese korraga lastekülade rajamise ajaloos, kui ehitustöid teostab kohalik ehitusettevõte.
„Tegemist on kolme 150-ruutmeetrise eramu ehitusega, mille kogumaksumus on 6 miljonit krooni. Ühele tõsisele ehitusettevõttele pole tegemist suure mahuga projektiga, kuid oluline on asjaolu, et tegemist on esimese korraga SOS lastekülade ehitamise ajaloos, kus ehitama lubatakse kohalik ettevõte,“ ütles Nordecon Ehituse AS-i juhatuse esimees Priit Jaagant.
Priit Jaaganti sõnul on välisraha eest rajatavate SOS lastekülade puhul olnud senini tavaks, et kasutati ka välismaiseid ehitajaid – nii ehitasid Lätisse lastekülad poolakad ja norralased, Keila SOS lasteküla aga rajasid soomlased. „Siinsed lasteküla inimesed võitlesid selle tingimuse välja, et kohalikud ehitajad võivad seekord konkursil osaleda,“ märkis Priti Jaagant.
Põltsamaal Kellukese tänaval asuvad lasteküla majad valmivad tänavu novembris. Majades saavad endale uue kodu 18 last, kes erinevatel põhjustel ei saa elada koos oma bioloogiliste vanematega. SOS Lasteküla Põltsamaa peremajade ehitamist finantseerivad Norra, Lichtensteni ja Islandi riigid ning SOS KDI ja Rein Otsasoni Fond.

Nordecon Ehitus AS (http://ehitus.nordecon.com/) on ehitustööde peatöövõtule, projekteerimistööde ja ehitusprojektide juhtimisele keskendunud ehitusettevõte. Ettevõte on asutatud 1991. aastal ja tegutsenud 2009. aasta märtsini AS Linnaehituse ärinime all. Alates 1998. aastast kuulub ettevõte ehituskontserni Nordecon International AS koosseisu.
Lisainformatsioon:
Priit Jaagant, Nordecon Ehitus AS-i juhatuse esimees
Tel: +372 615 4400, e-post: priit.jaagant@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine