Nordecon alustab Mäo liiklussõlmes garantiitööd

Esmaspäeval, 8. augustil alustab Nordecon Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 89. kilomeetril Mäo külas kuni pühapäevani kestva garantiitööga, mille käigus asendatakse 20 meetri ulatuses vigastatud drenaažitoru. Tööd toimuvad Tallinna suunalt Paidesse pööraval mahasõidurambil. Tööde teostamiseks piiratakse töötsoonis kiirust ning kitsendatakse sõidurada, kuid ümbersõite, sõiduradade sulgemisi jm suuremaid liikluskorraldusmuudatusi plaanis ei ole.

"Mäo möödasõidu garantiiaeg kestab kuni 2016. aastani ning loomulikult likvideerime kõik ilmnenud ja meist sõltuvad puudused koheselt," rääkis Nordecon ASi teedeehituse direktor Jaanus Taro. "Kuigi kahjustatud lõigu pikkus on 20 meetrit, tuleb vahetada dreenitoru välja 200 meetri ulatuses, et tagada süsteemi kindel toimimine tulevikus. Dreenitoru kahjustus põhjustas vee valgumise tee alla ning see tõi kaasa kevadisel ajal asfaltkatte kerkimise. Järgmiseks pühapäevaks on garantiitööd tehtud ning seejärel taastame koheselt ka senise liikluskorralduse."

Mäo möödasõidu hanke käigus projekteeriti ja ehitati Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 85. ja 91. kilomeetri vahel asuv lõik uuele trassile, millega Tallinna ja Tartu vaheline tee vähenes 0,7 kilomeetri võrra. Rajatud uus 6,2-kilomeetrine teelõik on eraldusribaga neljarajaline eritasandiliste ristmikega I klassi maantee.

Lisaks projekteeriti ja ehitati neli viadukti ja sild üle Vodja jõe. Samuti rekonstrueeriti valminud maanteelõiguga ristuva Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 2,6 km pikkune teelõik. Jalakäijatele ja jalgratturitele ehitati 4,5 km kergliiklusteid, rajati 2,4 km ulatuses müratõkkeid ning paigaldati 11,8 km ulatuses maanteevalgustust.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata käive oli 2010. majandusaastal ligi 100 miljonit eurot.

Lisainformatsioon:

Jaanus Taro, Nordecon AS, teedeehituse direktor
Tel: + 372 6161200, e-post: jaanus.taro@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine