Kaitsepolitsei peahoone juurdeehitus valmib 2023. aasta lõpuks

Siseminister Kristian Jaani rõhutas siseturvalisuse valdkonna eripärast tulenevaid kõrgeid erinõudeid dokumentide ja info käitlemisele. „Selleks, et tagada Eesti julgeolek vajalikul kõrgel tasemel, peame suutma tagada tööks vajalikud tingimused. Riigisaladuste kaitse nõuab pidevalt kõrgeimat professionaalset taset nii ametnike, varustuse kui vajaliku töökeskkonna osas. Kaitsepolitseiametile on igapäevaselt suur ootus omas valdkonnas leidlike ja julgete lahenduste leidmiseks ning seeläbi Eesti julgeoleku tagamiseks. Äärmiselt oluline on selleks tööks vajalike tingimuste loomine,“ ütles Jaani.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu sõnul täitub aastatepikkune unistus. „Krooniliseks kujunenud ruumipuuduse tingimustes oleme tõepoolest juba aastaid töötanud,“ möönis Sinisalu. „Usun, et kaasaegses ja renoveeritud kompleksis saab olema rohkem ruumi veel paremateks mõteteks, kuidas põhiseaduslikku korda ja riigi julgeolekut kõige tõhusamalt tagada.“

Gerd Müller, Nordecon AS juhatuse esimees: „Mul on hea meel, et saame selle hoonete kompleksi valmimisel panustada Nordeconi varasemat rikkalikku kogemust nii kaitsevaldkonna hoonete ja rajatiste ehitamisest kui teistest insenertehniliselt keerukatest ja mahukatest objektidest. Ehitustegevus kesklinnas, liikluse tuiksoonel, on kahtlemata väljakutse omaette. Anname endast parima, kes ümbritsevat keskkonda võimalikult vähe häirida.“

Parima pakkumuse teinud ehitaja selgus erandmenetlusega riigihankel ja lepingu maksumuseks on ligikaudu 42,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Tööd valmivad 2023. aasta detsembris.

Hoone rekonstrueerimise ja juurdeehituse projekti koostanud arhitektuuribüroo Sweco Projekt AS peaarhitekt Ahti Kooskora selgitas oma lahendust täpsemalt:

„Luise tänaval on efektne vaatekoridor Tõnismäe suunal, millele annab aktsendi Kaarli kirik oma kahe torni ja „roosaknaga“. Juurdeehituse kavandamisel anti uuele mahule tagasiaste ja sellega avatakse vaade Kaarli kirikule. Seda omakorda rõhutatakse Toompuiestee ja Luise tänava nurga lahenduse pööramisega Tõnismäe poole, et avada vaadet veelgi.

Hoone uus esindussissepääs kavandatud Luise tänava ja Toompuiestee nurgale, esindusfassaad näoga Kaarli kiriku suunas. Sissepääs hoonesse on kavandatud otse tänava tasapinnalt, et rõhutada ümbritseva keskkonna jätkuvust ning võimaldada mugavat sissepääsu hoonesse. Hoone juurdeehitus on kavandatud võimalikult madalana, et vähendada visuaalselt kõrgust ümbritsevas keskkonnas. Hoonestusmahtude nihutamisega Luise tn äärest kaugemale laiendatakse kõnniteed Luise tänaval.

Hoonete fassaadid on kaetud naturaalses heledas toonis roostevaba terasvõrguga. Kasutatakse kootud terasvõrku (teraskangast), mis paigaldatakse hoonele struktuurse ja mahulisena. Kasutades struktuurset ja kihilist paigaldust varieerub viimistluse läbipaistvus ja ažuursus. Esindusfassaadi klaasiosa kumab õhtusel ajal valgustatuna läbi terasvõrgu. Sama viimistlusega kaetakse ka olemasolev juurdeehitus.“

Eelmine Kõik postitused Järgmine