BIMsummit uurib, milline on ehitussektori potentsiaal Eesti järgmiseks e-edulooks

„2016. aastal, kui esimest korda Eestis mudelprojekteerimise teemalist konverentsi korraldasime, ei olnud uudsete võimaluste kasutuselevõtt Eestis veel väga levinud ja pidime toetuma välismaistele näidetele. Tänavusel BIMsummitil on meil aga arutelul mitmed Eesti projektid, mis annavad võimaluse õppida kohalikest edulugudest,” ütles Nordecon ASi arendusjuht ja BIMsummiti korraldaja Miina Karafin. „Mudelprojekteerimise kasutamise kõige olulisem komponent on teadmised – moodsast tehnoloogiast üksi ei ole abi, vaja on osata panna see ka enda kasuks tööle. BIM on kindlasti üks võimalus tõsta ehitiste kvaliteeti ning muuta nii ehitamine kui ülalpidamine tõhusamaks: teadlikud peavad olema nii tellija, ehitaja kui hilisem ehitise kasutaja ja hooldaja, vastasel juhul on tegemist lihtsalt ägeda tehnoloogiaga, mida tegelikult kasutada ei osata.“

Miina Karafini sõnul on BIMsummiti eesmärk pakkuda kõigile läbi kogemuslugude ning vestlusringide võimalust viia end kurssi kõige uuemate ja moodsamate arengutega ehitussektoris ning tuua rääkima ka väliseksperte. „Me tahame, et nendest ettekannetest ja vestlusringidest oleks kasu nii tellijatele kui kõigile teistele seotud osapooltele. Tänavune peaesineja tuleb Inglismaalt: Suurbritannia on läinud riikliku BIM-mandaadi teed, mis tähendab, et alates 2016. aastast peavad olema kõik riiklikud projektid minimaalse BIM-tasemega. David Glennon, kes on pikaaegne digitaalehituse strateeg ning UK BIM Alliance juhatuse liige, räägib, kuidas on see otsus ehitusturgu mõjutanud ning kuhu ollakse tänaseks jõudnud. Huvitav on saada teada, kas Inglismaa riiklik nõue on tekitanud arenguid paremuse või halvemuse suunas. Kuna ka Eestis on riik kõige suurem ehitustellija, siis on see meile kindlasti väärt õppekoht,“ rääkis Miina Karafin.

„Kindlasti on tänavuse konverentsi üks huvitavaid teemasid infraBIMi näite analüüs: Priidu Kooskora Roadplan OÜ-st võtab lähema vaatluse alla Maanteeameti esimese BIM pilootprojekti ning analüüsib selle edukust ja potentsiaali. Lisaks tulevad lähema vaatluse alla Tallinna Sadama ja Viimsi riigigümnaasiumi näited. Oma kogemusi jagavad spetsialistid projekteerimisettevõtetest, Merkost, Nordeconist, kogemusi jagab ka BIMi spetsialist Norrast, Helena Menzing CES-st. Huvitavaid ettekandeid on teisigi, näiteks tuleb juttu Tallinna Lennujaama arendusprojektist, droonide kasutusvõimalustest ja muustki,“ lisas Miina Karafin.

BIMsummitit aitavad teoks teha Nordecon peatoetajana ja sponsoritena Sirkel & Mall, Reaalprojekt OÜ, AruCAD Süsteemid ja Tekla Software Eesti, 3D Ekspert, Infrakit, CesEstonia ja Commuun OÜ.

BIMsummit 2019 toimub 11. aprillil Erinevate Tubade Klubis Tallinnas. 

Eelmine Kõik postitused Järgmine