Abruka sadama uue kai ehitab oktoobri lõpuks valmis Nordecon Betoon

Tänavu oktoobri lõpuks valmivad Abruka sadama ümberehitustööd, mille tulemusel rajab Nordecon Betoon väikesaarele uue sadamakai koos juurdepääsuteede, parkla ning vajalike infrastruktuuridega.
„Järgmisel aastal on mereturistidel ja muidu huvilistel kasutada ilus väikesadam, mis asendab senise varisemisäärel olnud igasuguse mugavusteta ehitise. Abruka elanikele loob uus sadam paremad liikumisvõimalused aga tükk aega enne talviste jääolude saabumist,“ ütles sadama rekonstruktsioonitöödega tegeleva Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmusaar.
„Endine sadam oli väga halvas seisus ning viimane aeg oli see korda teha – vanad konstruktsioonid poleks kaua püsti püsinud,“ ütles ehitustööde tellija AS Saarte Liinid projektijuht Arvi Nõmm. „Riigiettevõttena teeb AS Saarte Liinid pikaajalisi investeeringuplaane ning sellest tulenevalt oli järg jõudnud Abruka sadamani.“
Mait Rõõmussaare sõnul on iga meretagune töö ehitajale omamoodi väljakutseks, sest arvestada tuleb tavapärasest erinevate ehitust mõjutavate teguritega nagu näiteks materjali ülevedu või spetsiaaltehnika kohaletoomine meritsi. „Nii on ka Abruka sadama puhul – uue kai rajamiseks tuleb Saaremaalt kohale vedada ligi 3000 ruutmeetri täitmiseks pinnast ja maakive ning betoonelementide paikatõstmiseks tuleb kohale tuua 100-tonnine ujuvkraana.“
Mullu sügisel Peipsi ääres samuti Laaksaare sadamat uuendanud Nordecon Betoon alustas Abrukal ettevalmistustöödega selle aasta juulis ning sadam peab valmis olema oktoobri lõpuks. Sel ajal on ettevõttele olulisemateks töödeks vana kai lammutamine, raudbetoonelementide aluse süvendamine, 80 betoonelemendi tootmine ning nende veealune montaaž.
Abruka sadamaala rekonstruktsioonitöö tellijaks on AS Saarte Liinid. Ehitustööde maksumuseks on 9,9 miljonit krooni. Käimasolevaid töid rahastab AS Saarte Liinid täies ulatuses ettevõtte omavahenditest

Nordecon Betoon OÜ (betoon.nordecon.com), endise nimega Mapri Projekt OÜ, on 2000. aastal asutatud ettevõte, kelle põhitegevusalaks on betoonkonstruktsioonide projekteerimine ja ehitamine. Alates 2005. aastast kuulub Nordecon Betoon OÜ ehituskontserni Nordecon Inernational AS. Hetkel on suurematest objektidest töös Tartus Ülikooli 2 büroohoone betoneerimistööd, Sadala Agro silohoidla, Abruka sadama, Tallinn-Tartu maantee Mäo teelõigu ja Koidula raudteepiirjaama viaduktide ehitus ning Helsingis asuva Kluuvi kaubanduskeskuse renoveerimistööd.
Nordecon International AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern andis 2008. aastal tööd enam kui 1000 inimesele.
Lisainformatsioon:
Mait Rõõmusaar, Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige
Tel: +372 681 8340, e-post: mait.roomusaar@nordecon.com
Urmas Valeika, Nordecon Betoon OÜ turundus- ja müügijuht
Tel: + 372 681 5276, e-post: urmas.valeika@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine