Rõhu-Puhja teelõigu enam kui 100 miljoni kroonise maksumusega taastusremont sai valmis

Täna avati pidulikult Nordecon Infra ASi poolt uuendatud Rõhu-Puhja 16,4 kilomeetri pikkune teelõik Tartumaal, mille ehitustööde maksumuseks kujunes koos käibemaksuga 109 miljonit krooni.
„Naljaga pooleks öelduna saab Tartu rahvas nüüd paremini Viljandi Folgile ning Viljandi rahvas Tartu Maratonile minna, kuid eks tegelikkus ongi selline – osa suhteliselt suure liikluskoormusega kaht tõmbekeskust ühendavast maanteest sai igati kaasaegse kuue, muutus laiemaks ning loodi turvalised liiklustingimused,“ ütles Nordecon Infra ASi juhatuse liige, teedeehituse direktor Jaanus Taro. „Suuremahulise tee-ehitusega kaasneb tavaliselt ka muud kasulikku – kõrvalteed saavad kõvakatte ning teeäärsed asulad uued jalgrattateed ning valgustuse.“
Lõuna Regionaalse Maanteeameti direktor Kuno Männik lausus, et tegemist ei ole ainult ühe riigi põhimaantee lõigu remondiga, vaid sellel on oluliselt suurem tähtsus – vanast asfaldist saadud freespuruga kaeti üle üheksa kilomeetri Puhja ja Nõo valla kruusateid, mis on nüüdsest tolmuvabad.
„Remonditud tee läbib Puhja valla keskust, mis sai hoopis uue näo. Teelõigul liiklemine on nüüdsest palju ohutum,“ märkis Kuno Männik. „Varem tuiskasid mitmed juhid, kes Puhjale Viljandi poolt lähenesid, suure kiirusega asulast läbi, vähendamata kiirust isegi kohalikust koolist möödudes. Teelõigu taastusremondi käigus rajati asula piirile ringristmik, mis sunnib liiklejaid kiirust vähendama. Samuti rajati ligikaudu kolm kilomeetrit jalgteid, millest enamik sai koostöös Puhja vallaga korraliku valgustuse.“
Rõhu-Puhja teelõigu taastusremondi käigus paigaldati 43 000 tonni asfaltbetooni, teostati mullatöid 206 000 kuupmeetri suuruses mahus, kaeti kruusateid freesipuru ja pindamisega 67 000 ruutmeetri ulatuses, rekonstrueeriti Ulila ja Kavilda sillad ning paigaldati 5,6 kilomeetrit m põrkepiiret. Samuti rajati Puhja alevikku kergliiklustee ja ehitati välja välisvalgustus.


Nordecon Infra AS (http://infra.nordecon.com/) on üks esimesi erakapitalil põhinevaid infrastruktuurirajatiste ehitamisele keskendunud ettevõtteid Eestis (asutatud 1990. aastal). 1997. aastast kuulub Nordecon Infra kodumaisel kapitalil põhinevasse kontserni Nordic Contractors AS (endiste ärinimedega EE Grupp AS ja Nordecon AS). 2002. aastal sai Nordecon Infra emaettevõtteks Nordecon International AS (endise ärinimega Eesti Ehitus AS), kes on tänaseks omandanud 100% Nordecon Infra AS aktsiatest.
Nordecon International AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern andis 2008. aastal tööd enam kui 1000 inimesele.
Lisainformatsioon:
Jaanus Taro, Nordecon Infra ASi juhatuse liige, teedeehituse direktor
Tel: + 372 6161200, e-post: jaanus.taro@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine