„Aasta ehitaja 2011“ tiitli sai Arvo Kirotus Nordeconist

Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) valis tänavu aasta ehitajaks Arvo Kirotuse Nordecon ASist, kelle juhitud Tallinna Reoveepuhastusjaama biofiltri ehitustööd tunnustasid kõrgelt nii tellija, arhitekt, projekteerija kui ka ehitusjärelevalve teostaja.

„Mul on hea meel ja tänud ka žüriile selle eest, et seekord leidis tunnustust insenertehniline rajatis," lausus Arvo Kirotus. „Sellised hooned erinevalt avalikus kasutuses olevatest objektidest ning tavaliselt inimestele silma ei hakka. Paljassaare reoveepuhasti biofilter on väljast  vaadates tagasihoidlik ja asub avalikkusele suletud territooriumil – ometi on tegemist objektiga, mille kasulikkust keskkonnale saab mõõta konkreetsetes numbrites ja mille ehitamine tema eripära tõttu oli keerukas."

Arvo Kirotuse sõnul oli tellijal objektist väga selge nägemus. „Tulemuse saavutamise eelduseks oli hea koostöö, seda nii biofiltri insenertehnilist poolt kui ka nõutavat ehituskvaliteeti arvestades – kõik õnnestus suurepäraselt ning biofilter valmis kokkulepitud ajal."

Nordecon ASi projektijuht Arvo Kirotus on ehitusvaldkonnas töötanud alates 1978. aastast. Alates 1989. aastast on ta projektijuhina tegev Nordeconi kontsernis (algselt Eesti Ehitus).

Aasta ehitaja tiitli konkursile jõudsid Nordeconi töötajatest Arvo Kirotuse kõrval lõppvooru ka Ahhaa Teaduskeskuse ehitustöid juhtinud Peeter Voovere ning Ahtme tipukoormuskatlamaja ehitustöid juhtinud Martin Viilep.

EEEL valib parimat ehitajat juba kolmandat aastat järjest, ettevõtmise laiem eesmärk on propageerida ehitaja ametit ja tunnustada oma ala parimaid. Konkursi nominente võivad esitada nii EEEL-i kuuluvad kui ka liitu mitte kuuluvad ettevõtted ja ehitusobjektide tellijad.

„Aasta ehitaja 2011" konkursi žüriisse kuulusid Indrek Peterson (EEEL), Enno Rebane (EETL), Tõnis Tarbe (EPBL juhatuse esimees), Ilmar Link (EEEL juhatuse liige), Lembit Makstin (EEEL juhatuse liige), Igor Gerasenkov (Riigi Kinnisvara AS) ja Eva Kiisler (Ajakiri „Ehitaja").

Fotod: EEEL

www.powerhouse.ee/Nordecon/ArvoKirotus.jpg

www.powerhouse.ee/Nordecon/ArvoKirotus1.jpg

Eelmine Kõik postitused Järgmine