Ühinemine tütarettevõttega tugevdab Nordeconi kontserni kuuluva OÜ Kaurits liidripositsiooni ehitusmasinate turul veelgi

Nordeconi kontserni kuuluvate OÜ Kaurits ja DSN Ehitusmasinad OÜ ühinemisel tekkiv teenusepakkuja jätkab Kauritsa nime all, keskendudes oma edaspidises äritegevuses tee- ja mullatööde ehitusmasinate rendile, müügile ja hooldusele. Ettevõtte juhina jätkab Mati Kalme.
„Seni eraldi tütarfirmade kaudu toimunud ehitusmasinate rent ning müügi- ja hooldusteenused sai kokku liidetud mitmel põhjusel. Ühelt poolt on aja märgiks kulude kokkuhoid ja ühinemise läbi saadav võit on kindlasti tuntav ka kogu kontserni tegemisi arvestades . Teisalt pääses maksvusele praktiline talupojamõistus, mille kohaselt polnud kõige mõistlikum hoida sarnaseid ärisid lahus eraldi firmades,“ ütles Nordecon International ASi juhatuse esimees Jaano Vink.
Jaano Vink lisas, et ühendatud ettevõttesse jäävad alles mõlemad äritegevused ning täiendavalt hakkab OÜ Kaurits osutama Nordeconi kontsernisisest ehitusmasinate hooldusteenust.
Oktoobri algusest lisaks raskeehitustehnika rendile ka selle müügile ja hooldusele spetsialiseeruva OÜ Kaurits nõukogu esimees Erkki Suurorg ütles, et ühinemine tütarfirmaga lubab ettevõtte senist liidripositsiooni oma tegevusvaldkonnas veelgi tugevdada: „Ühe laua tagant on võimalik kätte saada senisest rohkem teenuseid, mis teeb klientidele kogu protsessi kiiremaks ja mugavamaks. Lisaks teenindustasemele ning tunnustatud kaubamärkide pean kindlasti meie tugevuseks masinapargi pidevat uuendamist tehnoloogia tulevikusuundadest lähtudes. “
Erkki Suuroru sõnul on OÜ Kaurits rendipargis praegu juba kümmekond GPS-süsteemiga ühilduvat masinat, mis on tehnika tipptase infra- ja teedeehituses. GPS-süsteem tagab töö täpse tulemuse ja kõrge kvaliteedi, lihtsustades samas märkimisväärselt kogu tööprotsessi.
Alates 2006. aastast Nordecon International kontserni kuuluva OÜ Kaurits põhiliseks tegevusalaks on teedeehitus- ja mullatöömasinate renditeenuse osutamine, samuti alltöövõtu korras infraehitustööde teostamine. Ettevõtte rendipargis on 60 erineva varustusega roomikekskavaatorit, buldooserit ja pinnaserulli. DSN Ehitusmasinad OÜ põhitegevuseks on ehitusmasinate müük ja hooldus. Ettevõte esindab Eestis ehitusmasinate tootjat Doosan Infracore.


Nordecon International AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern andis 2008. aastal tööd enam kui 1000 inimesele.
Lisainformatsioon:
Jaano Vink, AS Nordecon International juhatuse esimees
Tel: +372 615 4400, e-post: jaano.vink@nordecon.com
Erkki Suurorg, AS-i Nordecon Infra juhatuse esimees, OÜ Kaurits nõukogu esimees
Tel: + 372 6161200, e-post: erkki.suurorg@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine