Tallinna Nõmme Gümnaasiumi spordihoone valmib tuleval aastal

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on järgmisel aastal valmiv Nõmme Gümnaasiumi spordihoone üks paljudest haridusinvesteeringutest, mis tuleval aastal realiseerub. „Aktiivse eluviisi ja spordipisiku edendamine eeldab kaasaegseid spordiehitisi, mis vastavad nii kooli kui ka õpilaste vajadustele – Nõmme gümnaasiumi koolipere kui õpilased on uut, kaasaegset spordihoonet oodanud pikka aega. Multifunktsionaalne spordihoone on mõeldud kasutamiseks nii kooliõpilastele kui ka pärast õppetöö lõppu linnaelanikele ja spordirühmadele, kel võimalus saale välja rentida,“ rääkis Võrk.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on Nõmme Gümnaasiumile spordihoonet hädasti vaja, sest siiani on õpilaste jaoks kaasaegsed sportimisvõimalused kooli juures täiesti puudunud. „Protsess on olnud pikk. Mõned aastad tagasi Nõmme linnaosa vanemana töötades tegelesin ka ise aktiivselt Nõmme Gümnaasiumi spordihoone detailplaneeringu menetlemise küsimustega. Kindlasti on see nõmmekate jaoks oluline, et peatselt on algamas reaalsed ehitustööd,“ rääkis Terik. „Noorte füüsiline aktiivsus ja sportimisharjumuste kujundamine on väga olulised. Seda ka vaimse tervise huvides, sest nagu juba vanad roomlased ütlesid – terves kehas terve vaim,“ lisas linnavolikogu esimees.

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi direktori Riho Uulma sõnul on Nõmme mändide all aastakümneid spordis häid tulemusi saavutatud, ent sama kaua on oodatud ka korralikku spordihoonet. „Veel kolmteist aastat tagasi olid meie imelises aulas nii võimlemistunnid kui ka pidulikud üritused. Pärast remonti kaotati korvpallirõngad ja saalist sai ilusaim kontserdisaal. Õnneks on Nõmme Linnaosa Valitsus leidnud meile ajutisi võimalusi kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks. Tänud ka Sõbra Spordihoonele ja Nõmme Tennisekeskusele vastutulelikkuse eest, et meie õpilastel oleks võimalus sporti teha. Kauaoodatud spordihoone valmimine tundub käegakatsutavas kauguses olema – kogu koolipere ootab oma spordihoonet väga, “ lausus Uulma.

„Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ehitustööd algavad kohe, et nõmmekate seas kaua oodatud ruumikitsikus sportimisruumidega laheneks võimalikult kiiresti ning õpilased saaksid juba uue õppeaasta algul uut maja kasutama hakata,“ sõnas Nordecon AS juhatuse liige Priit Luman. „Uus hoone kerkib energiatõhusus- ja taastuvenergiatehnoloogiliste lahendustega, mille energiaklass on A ja sisekliima klass II.“

Nõmme Gümnaasiumi õppehoone kõrvale kooli kinnistule (aadressile Põllu 68) ehitatav spordihoone kerkib netopinnaga 1772,4 m2, selle kõrvale ka abihoone pinnaga 6 m2. Abihoone on mõeldud õuekoristusvahendite jmt hoidmiseks. Arhitektuuri ja sisearhitektuuri on loonud Raadius Arhitektid OÜ, hoone peaprojekteerija on AS Infragate Eesti

Hoone keskosas on avar, valgusküllane fuajee, ühel pool fuajeed suurem maht pallimängude saalile ja teisel pool väiksema mahuga osa, kus paikenvad kolm lisasaali, riietus- ja pesemis- ja abiruumid. Teisel korrusel on õpetajate töö- ja nõupidamisruumid. Projekti kogumaksumus on 3,69 miljonit eurot, sh km (projekt, ekspertiis, ehitus, omanikujärelevalve jms).

Fotod kavandatavast hoonest on leitavad SIIT.

Eelmine Kõik postitused Järgmine