Siseminister Pevkur: Piusa piirivalvekordon on heaks eeskujuks teistele Euroopa Liidu ja NATO välispiiri kordonitele

„On hea meel tõdeda, et nüüdseks on renoveeritud kõik idapiiri kordonid ning piirivalvuritele on loodud kaasaegsed töötingimused. Lisaks on tänane päev Eesti jaoks märgilise tähendusega, sest täpselt 23 aastat tagasi lahkus Eestist viimane Vene piirivalvur. Sellel päeval võttis Eesti ka vormiliselt piirid täies mahus taas oma kontrolli alla,’’ lausus minister.

Hanno Pevkur meenutas oma sõnavõtus, et major Juhan Paul ütles 1932. aastal, et piirivalve lipukirjaks peab olema seista valvsalt piiril. "Major Paul täiendas, et kui kaovad piirid, kaob maa, kaob riik, kaob rahvas, kaob rahva vabadus. Nõustun temaga täielikult," lisas Pevkur.

Nordecon AS juhatuse esimehe Jaano Vinki sõnul sai üheskoos aasta tagasi tulevasele Piusa kordonile nurgakivi pannes lubatud, et kõik osapooled pingutavad hea tulemuse nimel. „Täna saame ühiselt uhkust tunda, et tööd on tähtaegselt lõpetatud ning Nordeconi koostöö politsei- ja piirivalveametiga on taaskord sujunud konstruktiivselt ja tõrgeteta. Tulemuseks on kaasaegne, energiatõhus ning isikupärase arhitektuuriga riigikaitsekompleks, mis on sisult suurem kui vormilt,“ lausus Vink.

Piusa piirivalvekordoni avamisel osales siseminister Hanno Pevkur, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Võru maavanem Andres Kõiv, Piusa kordoni juht Valmar Hinno, RKASi esimees Urmas Somelar ja Nordecon AS juhatuse esimees Jaano Vink.

Eelmine Kõik postitused Järgmine