Rotermanni kvartalis asuv Roseni Maja sai valmis

Rotermanni kvartalis asuva büroohoone Roseni Maja ehitustööd on lõpule jõudnud ja hoone kõrgeima korruse ankurüürnik advokaadibüroo Ellex Raidla on sisse kolinud.

Tallinna südamesse, aadressile Ahtri 4 kerkinud Roseni Maja on kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega modernne büroohoone, mis paistab silma esmaklassise arhitektuuri, valgusküllasuse ja energiasäästlikkuse poolest. Hoone peatöövõtjaks oli Nordecon AS ja ehitamisel kasutati tänapäevaseid tehnilisi lahendusi, tagades majale seeläbi A-energiaklassi märgis. Lisaks on seal nii päikeseelektrijaam, võimalused elektriautode laadimiseks kui ka jalgrattaparkla.

Roseni Kinnisvara OÜ juhataja Peeter Küti sõnul oli linna tuiksoonele ehitamine väljakutse, kuid tänaseks on ehitustööd lõpetatud ja esimesed üürnikud sisse kolinud. „Roseni Maja tugevuseks on  väga hea ja kergesti ligipääsetav asukoht ning energiasäästlikkus, mida üha rohkem ettevõtteid peab oluliseks. Kuigi A-energiaklassi maja ehitamine on tavapärasest kulukam, siis pikas perspektiivis toob see nii hoone omanikule kui ka üürnikele kulude kokkuhoiu,“ selgitas Kütt.

Roseni Maja üheks ankurüürnikuks on advokaadibüroo Ellex Raidla, kelle uus 1438-ruutmeetri suurune kontoripind asub hoone kuuendal korrusel, vaatega nii vanalinnale, merele kui ka Rotermanni kvartalile. Nende kontor mahutab 79 töökohta, samas kui hetkel on töötajaid 76. Kui paljud ettevõtted eelistavad endiselt avatud kontoreid, siis Ellex Raidla otsustas kabinettide kasuks. „Meie jaoks on suurim väärtus kogu meeskonna mahutamine samale korrusele, et tagada veelgi sujuvam koostöö ja vahetu suhtlus erinevate tiimidega. Lisaks on hoone energiatõhusus kooskõlas meie kui rohelise kontori eesmärkidega. Kuna toetame kolleege pere- ja tööelu ühildamisel, siis on kontoris lastetuba, kus jagub tegevust nii väikestele kui ka suurtele lastele. Tööpäeva annab vaheldusrikkust massaažituba ning lauatennis. Mainimata ei saa jätta ka suurepärast koostööd AERISega, kelle sisearhitektuurilised lahendused on niivõrd peensusteni läbi mõeldud,” kommenteeris Ellex Raidla juhtivpartner Ants Nõmper. „Uus töökeskkond on inspireeritud Ellex Raidla brändingust “Edukosmos”. Jõulise kosmosejaamana mõjuv filmilik atmosfäär koondab endasse erinevates kihtides informatsiooni. Avarad modernistlikud orbiidid, peened kosmilised faktuurid, teadlik materjalikasutus ning futuristlik valgus,“ kirjeldas AERISe loovjuht ja sisearhitekt Kätlin Olluk.

Lisaks Ellex Raidlale kolivad äsja valminud Roseni Majja KPMG, Prism FP Analytics, Medemis ja mitmed teised. Sealjuures on veel mõned äripinnad saadaval. Hoone esimesel korrusel avab 3. aprillil uksed uudse kontseptsiooniga Roseni galerii-hüpikpood, mida kureerivad ühiselt moedisainer Eve Hanson ja aksessuaaridisainer Kadri Kruus. Galeriis on võimalik osta kõiki seal esitletud tooteid, kuid uudistama on oodatud ka need, kes tahavad tutvuda praeguse hetke huvipakkuvamate nimede ja tegijatega Eesti aksessuaari- ning moemaailmas. Roseni galeriisse võib tulla kui näitusele, lisaks on seal võimalik kohtuda disaineritega erinevatel vestlus- ja inspiratsiooniõhtutel. Galerii on avatud 30. juunini.

Roseni Maja arendaja on Roseni Kinnisvara OÜ, NG Investeeringud OÜ tütarettevõte. Hoone projekteerisid arhitektibürood EVATA ja Siim & Põllumaa, sisekujunduse lõi ARS Projekt ja ehitas Nordecon AS. Roseni Maja partner üürnike leidmisel ja lepingute sõlmimisel on rahvusvaheline kinnisvaraettevõte Colliers.

Eelmine Kõik postitused Järgmine