Eile peeti Saku valla uue maamärgi sarikapidu

Saku Gümnaasiumi uus õppe- ja spordihoone on saavutanud täiskõrguse ning 12. märtsil tänati ehitajaid ja peeti sarikapidu.

Saku vallavanem Marti Rehemaa sõnul on uus koolimaja koos spordi- ja välirajatistega maamärgiks kogu vallale: „Erinevad sportimisvõimalused, avalik ruum suuremate kontsertide korraldamiseks, parklad, ala läbiv jalakäijate ja ratturite promenaad – see kõik moodustab ühtse ja olulise terviku kogukonna jaoks.“

Koolihoone on nüüd oma täiskõrguse saavutanud, ehitusprotsessi järgmistes etappides saab karkassist terviklik maja.

„Ehituses on edu aluseks alati koostöö. Väga palju osapooli alates hoone tellijast ja arhitektist kuni iga ehitusplatsil tegutseva töömeheni välja peab sama eesmärgi nimel toimetama kui elav organism. Siin objektil on kõigi osapoolte koostöötahe erakordselt kõrge ning selle kinnituseks on ka heas tempos kulgenud ja kenasti graafikus püsinud ehitustööd,” sõnas Nordecon AS juhatuse liige Tarmo Pohlak.

Uue koolimaja arhitektuurivõistluse võitis Salto Arhitektuuribüroo OÜ tööga TÄPP.

„Esialgsed nägemused hoonet ja ala kavandades olid päris julged ja suured. Hoidsime neist siiski kinni, pigem mõtestasime ja otsisime lahendusi, mitte ei kärpinud. Täna, kui maja hakkab ilmet võtma, saame öelda, et Saku vallal on rahalist võimekust ning oskusi kogu kompleks tervikuna korraga välja ehitada,“ kinnitas vallavolikogu esimees Eero Alamaa.

Uues koolimajas hakkavad õppima Saku Gümnaasiumi 5.-9. klasside õpilased. Selle juurde tuleb aleviku esimene kunstmuruga kergejõustikustaadion, mängu- ja pallimänguväljakud ning talvine jahutusega uisuplats.
Kompleksi ehitamine on Saku vallale läbi aegade suurim investeerimisprojekt. Kogu ehitatava ala suurus on ligi 4 hektarit ja maksumuseks 29 miljonit eurot.

Eelmine Kõik postitused Järgmine