Rotermanni AJAMAJA sai täna nurgakivi

Rotermanni Ajamaja nurgakivi asetasid paika U.S. Investi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa, Rotermann City OÜ juhatuse esimees Martin Ühtegi, Rotermann City OÜ juhatuse liige Tarmo Pohlak, Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller.

„Ajamaja võtab kokku minu 15-aastase töö Rotermanni tervikliku elukeskkonna loomisel. Sellest saab lõunavärav Rotermanni sissepääsuks. Ühtlasi tähistab Ajamaja Rotermanni kui kesklinna pärli valmimist,“ sõnas Urmas Sõõrumaa.

„Rotermanni 6 asuva Ajamaja ehitamine on Nordeconi objektimeeskonnale pakkunud palju väljakutseid. Väga kitsastes oludes, toimivate äri- ja kortermajade vahel ehitamine on keeruline ja nõuab kõrgendatud tähelepanu nii projekteerimise kui ehituse faasis,“ kommenteeris ehitusprotsessi Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. „Lähim hoone asub vaid 4m kaugusel ehituskaeviku servast ja selleks, et mahutada ära maa-alused korrused, on välja kaevatud üle 2000 veoauto koormatäie pinnast. Anname endast parima, et tervikliku arhitektuurse lahendusega kvartal saaks väärika ja märgilise lisa.

Rotermanni Ajamaja valmib koostöös Nordeconi ja KOKO arhitektidega ning eelprojekti koostasid Innopolis insenerid. Rotermannis on oskuslikult kombineeritud vana tööstuslik arhitektuur uute, kaasaaegsete lahendustega. Uue maja valmimine lisab Rotermanni kvartalisse ca 12 000 m2 äripinda, kus hakkavad paiknema nii bürood kui ka restoranid ja kauplused. Ajamaja saab olema lõunapoolseks väravaks Rotermanni kvartalisse. Ajamaja ette valmib koostöös heade naabritega kaunis linnaväljak.

Rotermanni arendus on kestnud juba 15 aastat. Aastaks 2021 saab olema Rotermannis renditavat äripinda üle 33 000 m2 ja pea 270 korterit. Rotermannis on viidud kogu parkimine mugavasse maa-alusesse parkimismajja, kus on ca 550 parkimiskohta.

Rotermannis tegutseb pea 200 ettevõtet, mis annavad tööd mitmele tuhandele inimesele. Samuti leiab Rotermannist põnevad kauplused ja restoranid Tallinnas. Mõnusad kohvikud ja restoranid kutsuvad osa saama maailma maitsetest; kauplused pakuvad laia valikut kiirmoest Eesti tipp disainini. Nagu igas kaasaaegses linnakeskuses, leidub ka Rotermannis spordiklubi, ilusalonge, tantsustuudioid jm teenusepakkujaid. See teebki Rotermannist tervikliku elukeskkonna.

Rotermanni kvartal on Tallinna ajaloos olulist rolli mänginud, sest seal ristusid 19. sajandil Tartusse, Narva ja Pärnusse minevad teed. Rotermann on saanud hulgaliselt erinevaid arhitektuuriauhindu ainulaadse keskkonna loomise eest.

Fotogalerii sündusest on siin: https://www.dropbox.com/sh/oq0a5mrtv8ix67y/AAAmt33h_VpA3Guw3ieBtAVPa?dl=0&fbclid=IwAR3g0–rGmpPd2TON5cQQObYDarzdKhdFyG-4P7tzdLoAhl8mMFGWIijPAk

Rotermann City kuulub U.S Invest gruppi, mis on oma tegevusaastate jooksul arendanud kokku rohkem kui 250 000 m2 kinnisvara ja ettevõtte poolt hallatavas portfellis on üle 100 000 m2 renditavat äripinda. U.S. Invest grupp on tegutsev aastast 1991 kinnisvara ja teenuste valdkonnas. US Invest gruppi kuuluvad veel US Real Estate, USS Security, USS Haldus, Signaal TM, Ermeesia. Lisaks on U.S. Invest grupp panustanud Eesti spordi arengusse läbi Tondi Tennisekeskuse, Golden Club’i ja Karulaugu Spordikeskuse. US Invest grupp annab tööd rohkem kui 2000 töötajale. 

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2019. aasta konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 234 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 690 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Eelmine Kõik postitused Järgmine