Ovrutši lasteaia laiendus on alanud, ehitustööd viib läbi Nordecon AS

Eesti seni suurima Ukraina ülesehitusprojekti – Ovrutši lasteaia laienduse ehitab Eesti ehituskontsern Nordecon AS koos Ukraina tütarettevõtte Eurocon Ukraine TOV-ga. Nordecon võitis 367 964 eurose riigihanke, mis hõlmab betoonkonstruktsioonide, väliala ja kommunikatsioonide ehitamist, lasteaia kastmissüsteemi ja kunstmuruga jalgpalliväljaku rajamist. Tööde teostamise tähtaeg on 140 päeva.

Lasteaia laienduse peatöövõtu lepingu allkirjastasid Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) tegevjuhi kohusetäitja Andrea Kivi ja Nordeconi juhatuse liige Priit Luman.

“Ehitustööde teostaja leidmiseks korraldas ESTDEV hanke, mille võitis Nordecon koos tütarfirmaga Eurocon Ukraine. Mõlemad ettevõtted tõestasid juba lasteaia esimese etapi tööde korraldamisel, et nad suudavad Ukraina keerukates oludes pakkuda kõrget kvaliteeti ja pidada kinni tähtaegadest. Loodan, et nende jaks pole raugenud ja saame aasta lõpuks lasteaia valmis,” selgitas Tarmo Needo, Infrastruktuuri ehituse valdkonnajuht.

Lasteaia laiendus käigus valmib neli rühmaruumi ja saal muusika- ja liikumistundide läbiviimiseks, kokku 687 ruutmeetrit.

“Ovrutši lasteaia projekt on suurepärane näide avaliku ja erasektori operatiivsest koostööst. Saame ühiselt tegutsedes pakkuda Ukrainale kiireid lahendusi ja kohalike vajadustega arvestada,” sõnas Nordecon AS juhatuse liige Priit Luman. “Nordeconi kontsern on Ukrainas tegutsenud üle 20 aasta, tegemist on meie koduturuga. Tänastes pingelistes oludes on selline koostööprojekt oluline kõikidele osapooltele.”

ESTDEV korraldab lasteaia laienduse läbiviimiseks kolm riigihanget. Lisaks ehitustööde peatöövõtule on leping juba sõlmitud ka Harmet OÜga, kes võitis 1,23 miljonilise riigihanke moodulite projekteerimiseks ja tootmiseks. Hetkel on käimas kolmas hange mööbli ostmiseks Ovrutši lasteaiale.

Lisaks ehitustöödele toetab Eesti ka lasteaia personali ning Zõtomõri oblasti lasteaiajuhtide koolitamist.

Lasteaia laiendus valmib aasta lõpuks. Kokku hakkab lasteaias õppima 160 last.

Ovrutši lasteaia ehitus on seni suurim Eesti avaliku ja erasektori koostöö. Ehitust rahastab välisministeerium kokku 4,5 miljoni euroga, töid korraldab ESTDEV. Lasteaia valmimist toetavad ka Islandi välisministeerium, kes panustas 66 000 eurot esitlustehnika ostmiseks ning Flandria valitsus, kes andis 100 000 eurot Zõtomõri oblasti lasteaiajuhtide ja õpetajate koolitamiseks.

Eelmine Kõik postitused Järgmine