Kaitseväe õppetingimused paranevad – Tartu Raadi linnakusse ehitatakse uus õppehoone

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) alustab lähiajal Tartu Raadi linnakus uue kaitseväe õppehoone ehitusega. Lähiaastatel investeeritakse Raadi linnakusse ligikaudu 35 miljonit eurot, et kaasajastada kaitseväe töö- ja õppetingimusi. Õppehoone projekteerimis- ja ehitusleping sõlmiti ettevõtetega Nordecon ja Embach Ehitus ning lepingu kogumaksumus on ligikaudu 13 miljonit eurot.

„On rõõm tõdeda, et kaitseväe taristu arenduste fookus on sellest aastast liikunud lõunasse. Lisaks õppehoone ehituseks sõlmitud lepingule on juba Raadi linnakus käimas administratiivhoone ehitustööd ning uuel aastal alustame ka sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse rajamist, mille hanke kuulutasime välja kuu aega tagasi. Pikemas perspektiivis on plaanis linnakusse rajada ka Tartu riigikaitsemaja, mis muudab tulevikus Raadi linnaku terviklikuks ja mitmekülgseks väljaõppekeskkonnaks,“ ütles RKIKi lõuna portfellijuht Peeter Karja.

Rajatav õppehoone tuleb neljakorruseline ning selle netopind saab olema ligikaudu 3500 ruutmeetrit. Hoonesse on planeeritud majutusruumid, õppe- ja aatriumiklassid ning laod. Õppehoone hakkab mahutama ligikaudu 570 inimest.

Praegu toimub kaitseväe allohvitseride väljaõpe ajutiselt Raadile rajatud konteinerlinnakus, mille rendiperiood lõppeb uue hoone valmimisega. „Uus kaitseväe õppehoone saab olema tarvilik edasihüpe praegustest tingimustest, mida vajame arenevaks allohvitseride väljaõppeks. Lisaks õppetööks vajalikule tekkivad ruumid ka varustuse ja relvastuse hoiustamiseks ning õppurite majutamiseks,“ ütles Kaitseväe Akadeemia haldusosakonna tugijaoskonna ülem major Tarmo Kompus. „Õppehoone valmimisel saab akadeemia õppeosakond olulise ja kaua oodatud taristutäienduse taseme- ja täiendusõppekursuste korraldamiseks.“

„Nordeconi kontsernil on kaitseväe hoonete ja rajatiste ehitamisega pikaajaline kogemus, mida saame Raadil edukalt rakendada. Sel korral viime ehitustööd ellu kontserni kahe ettevõtte tihedas koostöös, jagades vastutust emaettevõtte Nordecon AS ning eelkõige Tartu piirkonnas ja Lõuna-Eestis tegutseva Embach Ehitus OÜ vahel,“ sõnas Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller.

Tööde valmimise eeldatav tähtaeg on 2024. aasta sügisel.

Eelmine Kõik postitused Järgmine