Nordeconil valmis Kaitseväe lahingukooli uus õppehoone Võrus

Täna avatakse Võrus Kuperjanovi pataljoni territooriumil Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli uus õppehoone, mille projekteeris ja ehitas Nordecon AS. Lisaks õppehoonele valmisid ka uus varustusladu ja peapääsla.

„Lahingukoolis koolitust saavad Eesti ohvitserid on igati väärt võimalikult heade õppe- ja töötingimuste loomist ning Nordeconil on olnud meeldiv võimalus selleks omapoolne panus anda,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Uus õppehoone on kaasaegselt sisustatud ning lisaks õppeklassidele on samasse majja rajatud ka majutuskohad tulevastele õppuritele, et kõik oleks võimalikult käe-jala juures.“

Lahingukooli vastvalminud õppehoone suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 4450 ruutmeetrit. Hoones on 13 õppeklassi, töökohad  selles õppivaid kaitseväelasi teenindavale personalile ja 250 majutuskohta. Varustuselao juurdeehituse suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 1440 ruutmeetrit ja peapääslas 140 ruutmeetrit. Ehitustööd algasid mullu maikuus. 

Kaitseministeerium otsustas ehitada Lahingukoolile uue õppe- ja eluhoone, sest kooli praegused ruumid Võru külje all Meegomäel on vananenud ja nende remontimine polnud rahaliselt mõistlik. Edaspidi hakkab Lahingukool paiknema koos Kuperjanovi jalaväepataljoniga Taara linnakus, kuhu on viimase kümne aastaga rajatud kaitseväe moodsaim taristu.

Eelmine Kõik postitused Järgmine