Nordeconi müügitulu kasvas mullu 51% ning kontsern lõpetas aasta brutokasumiga

Nordecon ASi müügitulu kasvas 2011. aastal siinse ehitusturu seisu paranedes 51% võrra, ulatudes 149,6 miljoni euroni. Mullu tegutses kontsern III ja IV kvartalis põhitegevuse osas kasumlikult ning aasta kokkuvõttes moodustas Nordeconi brutokasum 195 000 eurot.

„Kui 2010 saavutas pea kolm aastat kestnud Eesti ehitusuru langus oma põhja, siis  2011. aastal algas madalseisust väljatulek. Turg on nüüdseks korrastumas ja see protsess jätkub veel edaspidigi. Lisaks tegevuskeskkonna tervenemisele on kontserni tulemuste paranemise taga siiski eelkõige ettevõtte enda ja tema töötajate märkimisväärne panus kriisist väljumiseks,“ lausus Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink.

Jaano Vinki sõnul aitasid mullu Nordeconi käivet oluliste teguritena suurendada konkurentsi vähenemine teatud ehitusvaldkondades, kontserni edukas pakkumistegevus rajatiste valdkonnas ning turumahu mõningane kasv hoonete valdkonnas. Samas on hoonete osas ehitusmahud siiski jätkuvalt madalad ning konkurents selles vallas suur.

„Aasta lõpetamine brutokasumiga on kahtlemata hea tulemus, kui arvestada, et pooleli oli mõne suuremahulise kahjumliku projekti lõpetamine,“ ütles Jaano Vink. „Paljuski ettenägematute kulude ja hinnatõusude tulemusel kallimaks osutunud projektide kahjumid mõjutasid mullu enim kontserni esimese poolaasta tulemusi, teisel poolaastal seevastu tegutses kontsern põhitegevuse osas juba kasumlikumalt. Praeguseks on sõlmitud lepingute keskmine kasumlikkus paranenud – ka selle eesmärgi oleme täitnud, kuigi täiesti rahuldavate tulemusteni on veel pikk tee minna.“

Jaano Vink lisas, et ettevõtte tulemusele on positiivselt mõjunud ka asjaolu, et üldkulusid suudeti vähendada  2011. aastalgi – ehk siis tingimustes, kus tegevusmahud juba kasvasid. Kontserni üldhalduskulud moodustasid eelmisel aastal 4,6 miljonit eurot ning nende osakaal müügitulust oli 3,1 %. Aasta varem oli vastav näitaja 4,9%.

Eelmise aasta lõpu seisuga ulatus Nordeconi poolt sõlmitud ehituslepingute teostamata tööde maht 134 miljoni euroni, mis on oluliselt rohkem võrreldes aastataguse 85,6 miljoni euroga. „Lepingute portfell suurenes aastaga oluliselt. See annab kindlustunde sisenemiseks 2012. aastasse, kus tõenäoliselt jätkub praegu turul väljakujunenud olukord ning kiireid positiivseid muudatusi näha pole,“ tõdes Jaano Vink. „Ootaks tulevikus elavnemist ka erasektori tellimuste osas hoonete valdkonnas, seni on need investeeringud turul olnud endiselt peaaegu olematud.

Jaano Vink lausus, et kontserni ettevõtete liitmine 2011. aasta alguses ühtseks Nordecon ASiks oli tagantjärgi vaadates ainuõige otsus: „Praeguseks on terve aasta kokkumängu harjutatud ning see andis tulemusi nii sisemiste protsesside tulemuslikkuse suurendamisel kui ka ettevõtte tervikkuvandis. Efektiivsest töötegemisest annab tunnistust mitme suurprojekti hanke võitmine nagu näiteks Aruvalla-Kose teelõik Tallinn-Tartu maanteel, Luige ristmik Tallinna ringteel või Sillamäe sadama kaid ning ka mitmete objektide kvaliteetne lõpetamine enne tellija poolt seatud tähtaega.“

Eelmine Kõik postitused Järgmine