Nordeconi kontserni kuuluv Eston Ehitus rajab Lasnamäele Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi

„Selleks, et saaks viljeleda tipptasemel kunsti, on vaja ka paratamatult ka „tootmistegevust“ ehk et kvaliteetseks etenduseks on vaja nii puhtaid kostüüme, butafooriat kui ka lavakujunduse jaoks ehitustegevust. Tõenäoliselt on kõikidele Linnateatri külastajatele olnud suureks küsimärgiks, kus Linnateater seda kõike seni teinud on, sest nende olemasolevad ruumid vanalinnas on küllaltki kitsad,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Tallinna Linnateatri ja Nordeconi sõprus on kestnud juba pikka aega – selle ehituslepinguga saame Linnateatril aidata võimalikult kiiresti ja kvaliteetselt asuda kasutama tootmisruume, mis toovad leevendust senisele ruumipuudusele.“

Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa kommenteeris sündmust järgmiselt: „See tootmiskompleks on teatri edaspidiseks tegevuseks hädavajalik. See on oluline samm, et Linnateater saaks liikuda edasi oma unistuste teel renoveeritud teatrimaja poole vanalinna 9. kvartalis. Kui seni on teater valmistanud dekoratsioone teatrimaja keldris ja niiöelda „põlve otsas“, siis uues tootmiskompleksis saavad töötajad omale igati kaasaegsed töötingimused ja töövahendid, teater saab lõpuks ometi hoida oma dekoratsioone, rekvisiite ja kostüüme köetud ruumides ning kogu lavastust ettevalmistav töö on võimalik ära teha ühes kohas, alates kavanditest kuni kujunduse üles panemiseni. See muudab tehnilise töö teatris professionaalsemaks ja tõhusamaks.“

 

Tootmis- ja laokompleksi rajatakse kostüümide, rekvisiidi-, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda; dekoratsioonide monteerimise ruum; värviruum; butafoori töötuba; maalisaal; garaažid; pesuköök (kostüümide hooldamine); tehnilised ruumid; töötajate ruumid, koosolekuruum ning olmeruumid.

 

Leping hõlmab aadressil Suur-Sõjamäe 44d olemasoleva viilhalli ja piirdeaedade lammutamist, uue hoone ehitamist ning tootmiskompleksi teenindamiseks vajalike tehnovõrkude, teede-platside, haljastuse ja piirdeaedade rajamist. Kogu kinnistu pindala on 4663 ruutmeetrit, kinnistule on plaanitud tootmiskompleks suletud netopinnaga 3463,7 ruutmeetrit. Ehitustööd algavad augustis 2019 ja kestavad kuni 2020. aasta juulikuuni.

Tallinna Linnateatri Suur-Sõjamäe tootmiskompleks on osa teatrimaja renoveerimisplaanidest, käimas on ka Laia tänava hoonetekompleksi projekteerimistööd ja samuti on alanud ehitusperioodi ajal asenduspinnana kasutatava Salme kultuurikeskuse ettevalmistused. Ehitustööd Laial tänaval peaksid algama plaanide kohaselt 2020. aastal. Märtsis 2018 korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koostöös Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi Tallinna Linnateatri uue hoone ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto AB kavand. Kavandi kohaselt peaks aadressile Lai 23 ehitatama Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse 500-kohalist välilava.

Eelmine Kõik postitused Järgmine