Kohtla-Järve Linnavalitsus ja Nordecon asetasid nurgakivi Kohtla-Järve uuele spordi- ja tervisekeskusele

„Kohtla-Järve jaoks on spordikeskuse esimese etapi valmimine ühe pika ettevalmistuse väärikas tulemus. Ma usun, et linnarahvale pakuvad keskuse võimalused edaspidi palju rõõmu. Meie jaoks on ka oluline, et nii suured hooned oleksid ehitatud tänaste teadmiste ja standardite järgi, et tagada energiasäästlikum majandamine ja madalamate hoolduskuludega ülalpidamine.“ ütles Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko.

„Tänaseks on tööd jõudnud juba maa peale ning igaüks võib oma silmaga näha, kui suur maja hakkab olema. Spordi- kui tervisekeskus hakkab mahutama ujulat, tennisehalli, kohvikuid, galeriisid, saunu ja muud,“ sõnas Nordecon ASi hoonete ehituse divisjoni juht Meelis Kann. „Kohtla-Järve jaoks on oluline, et valmiv spordi- ja tervisekeskus oleks optimaalne ja energiasäästlik, võimalikult madalate ülalpidamiskuludega omanikule, aga samas mugav ja funktsionaalne lõppkasutajale.“

Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskusel on kolm maapealset korrust, lisaks soklikorrus. Hoonete esimese etapi netopindala on kokku 13 853,8 m2. Hoonesse tuleb tribüünidega ujula, kus on 25 meetri pikkune ja 10 rajaga bassein koos riietusruumidega, lasteujula, jõusaal koos riietusruumidega, kaupluseruumid, spordisaalid soojendusujumiseks ja tennise mängimiseks, treenerite ruum, aeroobikasaalid, garderoob, riietus- ja duširuumid koos saunadega. Hoones asuvad ka kohvik, galeriid, lastetuba ja tehnilised ruumid.

Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskuse ehitatakse Järveküla tee 41 kinnistule Kohtla-Järve linnas, Järve linnaosas. Ehitustööd algasid aprillis 2019 ja hoone valmib kahe aastaga. Ehitus läheb maksma ligi 11 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks, maakondliku tähtsusega objekt rajatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasfinantseerimisel.

Eelmine Kõik postitused Järgmine