Nordecon sõlmis lepingu Tartu Pauluse kiriku V etapi renoveerimistööde tegemiseks

Nordecon AS sõlmis täna lepingu Tartu Pauluse kiriku V etapi renoveerimistööde tegemiseks, mille maksumuseks koos tellija varuga võib kujuneda kuni 5,47 miljonit eurot.

„Sihtasutus Tartu Pauluse Kirik on kiriku renoveerimistööd jaganud kuueks etapiks ning Nordeconil on seni olnud hea meel olla töövõtja nendest kahes viimases. Nüüd lisandus tihedas konkurentsis viienda hankeetapi võit,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „See on ehitajale väga vastutusrikas ülesanne, sest pühakoja kõrval on ühtlasi tegemist silmapaistva arhitektuurimälestise ning kaasaegse kultuurikeskusega.“

Avo Amburi sõnul sisaldavad Tartu Pauluse  kiriku V etapi ehitustööd peamiselt kirik-kontserdisaali väga ulatuslikke renoveerimistöid krohvipindade ja seinamaalingute taastamise näol ning arhitekt Eliel Saarineni algupärases projektis plaanitud, aga senini teostamata omaaegsete moodsate raudbetoonrõdude ja mosaiikbetoonpõranda ehitamist ning saali sisustamist. Samuti renoveeritakse  omaaegses tuleõnnetuses kahjustunud kellatorn seestpoolt ja korrastatakse kellatorni tellisfassaad, uuendatakse tornikiiver ja välistrepid, korrastatakse kogu kirikuhoone telliskividest välisfassaad ja vahetatakse ka tiibhoone katusekivid. Lõpus seotakse omavaheliseks tervikuks eelmistes etappides rajatud kommunikatsioonid ja muud ehitusosad.

Tööd tehakse vastavalt arhitektuuribüroo Kari Järvinen ja Merja Nieminen poolt koostatud arhitektuursele projektile, inseneribüroo Maaskola poolt  koostatud eriosade projektidele, inseneribüroo Matti Ollila & Co poolt koostatud konstruktiivsele projektile ning Akukon OY poolt koostatud akustikajuhenditele. Renoveerimistööd valmivad novembris 2014.

Tartu Pauluse kirik on Eestis 20. sajandil ehitatud kirikutest kõige suurejoonelisem. Juugendlik Tartu Pauluse kirik on Eesti esimene uuestiililine kirik. Kiriku on projekteerinud Soome arhitekt Eliel Saarinen. Kiriku taastamisel lähtutakse põhimõttest, et Tartu Pauluse kirik on pühakoda, 20. sajandi arhitektuurimälestis ja Eliel Saarineni suurteos ning ühtlasi kontserdisaal, millest saab parim koht vaimuliku muusika suurvormide esitamiseks. Pärast taastamistöid mahutab kirik 300 esinejat ja üle 1000 pealtvaataja.

Eelmine Kõik postitused Järgmine