Nordecon remondib 19,7 miljoni krooni eest Pärnu ümbersõidu Papiniidu silla

Nordecon Infra AS ja Nordecon Betoon OÜ ühispakkujatena sõlmisid neljapäeval Maanteeametiga lepingu Pärnu ümbersõidu Papiniidu silla remondiks ning sillaaluse kergliiklustee ehitamiseks. Lepingu maksumuseks on 19,7 miljonit krooni.
„Pärnu ümbersõidu ehitus on üks Euroopa Liidu kaasrahastusega tee-ehituse suurprojektidest, mille valmimine on olulise tähendusega mitte ainult Pärnu piirkonnale, vaid kogu Eestile ning riiki läbivale transiitliiklusele laiemalt. Selle rahvusvahelise magistraali erinevate osade ehitamine on ahvatlev ka ehitusfirmadele, keda osales arvukalt sellelgi hankel . Nordeconi kontserni ettevõtetel õnnestus ära kasutada kauaaegset kogemust infrastruktuuride ehituse vallas ning kontsernisisene koostöö võimaldas teha ka seekord parima pakkumuse,“ ütles Nordecon Infra ASi juhatuse esimees Erkki Suurorg.
Erkki Suurorgi sõnul paranevad remondi järgselt Papiniidu sillal ning selle peale- ja mahasõitudel liiklustingimused sõidukijuhtidele, lisaks toob silla vastavusse viimine kõigi kaasaja standarditega kaasa ohutud liiklemisvõimalused jalakäijatele ja ratturitele.
284 meetri pikkune Papiniidu sild saab remondi käigus uue hüdroisolatsiooni, sadevete juhtimise süsteemid, kattekonstruktsiooni, tänavavalgustuse ja piirded. Kahjustatud betoonpinnad puhastatakse ja parandatakse, metallkonstruktsioonid puhastatakse ja värvitakse, silla otstesse ehitatakse pealesõiduplaadid. Lisaks ehitatakse sillale jalakäijate pandused ning silla alla 200 meetri pikkune kergliiklustee.
Papiniidu silla remonditööd lõppevad augustis 2010. Projekti finantseerimist toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.


Nordecon Infra AS (http://infra.nordecon.com/) on üks esimesi erakapitalil põhinevaid teedeehitusfirmasid Eestis (asutatud 1990. aastal). Lisaks teedeehitusele tegeleb ettevõte keskkonnaehitiste, sadamarajatiste ja välisvõrkude ehitamisega. Alates 2002. aastast kuulub Nordecon Infra AS NASDAQ OMX Tallinna börsil noteeritud Nordecon International kontserni koosseisu.
Nordecon Betoon OÜ (http://betoon.nordecon.com), endise nimega Mapri Projekt OÜ, on 2000. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusalaks on betoonkonstruktsioonide projekteerimine ja ehitamine. Alates 2005. aastast kuulub Nordecon Betoon AS NASDAQ OMX Tallinna börsil noteeritud Nordecon International kontserni koosseisu.
Nordecon International AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern andis 2008. aastal tööd enam kui 1000 inimesele.
Lisainformatsioon:
Erkki Suurorg, Nordecon Infra ASi juhatuse esimees
Tel: + 372 6161200, e-post: erkki.suurorg@nordecon.com

Eelmine Kõik postitused Järgmine