Nordecon ehitas Tõrvasse erihooldekodule kuus peremaja

Nordeconil valmis Tõrvas Raba tänaval erihoolekandekülas kuue peremaja ehitus. Mullu märtsis alanud tööde tellijaks oli AS Hoolekandeteenused ning hoonete maksumuseks kujunes kokku 2,9 miljonit eurot.

„Mul on hea meel, et Nordecon ja tema tütarettevõte Eston Ehitus on saanud kaasa aidata kõikidele tänapäeva tingimustele vastavate erihoolekandekülade rajamisele Eesti mitmes paigas, kuna tegemist on olnud eluvaldkonnaga, mis vajas ja vajab tegelikult veelgi põhjalikku järeleaitamist,“ lausus Nordecon ASi hoonete ehituse direktor Alo Tamm. „Igal inimesel on õigus elamisväärsele elukeskkonnale ning ehitajana saame selleks anda panuse enda oskuste piires. Loodan, et erivajadustega inimesed ja nende tugiisikud kodunevad uutes kodudes ruttu.“

Alo Tamme sõnul on lisaks viimati valminud Tõrva peremajadele Nordeconi ja tema tütarettevõte AS Eston Ehitus ühistööna alates 2011. aastast ehitanud viide kodusse kokku 21 peremaja, mille maksumuseks oli kokku enam kui kaheksa miljonit eurot ilma käibemaksuta. Lisaks on praegu pooleli kuue peremaja ehitus Türile maksumusega 2,4 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Nordecon ja Eston Ehitus on suutnud Tõrvas edukalt rakendada varasemat analoogset kogemust erihoolekandekülade ehitamisel. Lepingu tähtajast kiirem teostus näitab töövõtja poolset kõrget taset ehituse planeerimisel ja juhtimisel. Tellijale on sellise töövõtjaga tööde teostamine oluliselt kergem ja tööde kvaliteedi tagamine lihtsam,“ ütles ASi Hoolekandeteenused ERDF projektide juht Ivo Lepasaar.

Tõrvasse rajatud majad koosnevad kahest tiivast, kummaski on viis kliendikohta, laoruum, pesuruum ja WC. Kõik ruumid on kohandatud erivajadustega inimestele. Lisaks on peremajas personaliruum ning kaasaegse köögitehnikaga varustatud avar köök-tuba. Tänu kiirele ehitustempole valmisid majad poolteist kuud algselt kavandatust varem.

Perekülas saab nüüdisaegsed elamis- ja tegevusvõimalused 60 psüühilise erivajadusega inimest. Tõrva peremajad on osa kolm aastat vältavast erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames ehitab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel nüüdisaegsed uued elupaigad erivajadustega inimestele 11 Eestimaa paika. Kokku valmib 55 kümnekohalist peremaja ning projekti kogumaksumus on rohkem kui 26 miljonit eurot.

Eelmine Kõik postitused Järgmine