Nordecon ehitab Lennusadama ajaloolisesse vesilennukiangaari muuseumikompleksi

Nordecon International AS ja Nordecon Ehitus AS sõlmisid teisipäeval ühispakkujatena Eesti Meremuuseumiga ehituslepingu, mille kohaselt rekonstrueeritakse Tallinna Lennusadama vesilennukite angaarid muuseumi ekspositsioonihooneks. Tööde maksumuseks on 111 miljonit krooni.

„Lennusadama vesilennukiangaaride kui Tallinna rannaala uhkeima arhitektuurimälestise ning ehituslikult väga silmapaistva kompleksi kordategemine avab linnarahvale esiteks juurdepääsu seni suletud miljööväärtuslikule alale ning teiseks saab huviline näha oma aja edumeelse insenerimõtte väljendust, mis on igati unikaalne ka tänasel päeval. Seda kõike täiendab loomulikult meremuuseumi ekspositsioon,“ ütles Nordecon Ehitus ASi juhatuse esimees Priit Jaagant. „Nordeconile pole see sugugi esimeseks korraks, kus tuleb kokku puutuda väga keerukate ja unikaalsete insenerlahendustega. Samalaadne väljakutse on praegu pooleli Narvas, kuhu rajame vanalinna endise börsihoone asemele Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue õppehoone.“

Priit Jaaganti sõnul hõlmab vesilennukiangaaride muuseumiks ehitamine aastatel 1916-1917 valminud monoliitsest raudbetoonist hoone restaureerimist, muuseumikülaliste teenindamiseks vajalike ruumide ehitamist, krundi heakorrastust ning välistrasside rajamist. Kolme sfäärilise kupli ja seitsme silindrilise koorikkattega ühekorruselise arhitektuurimälestise hoonealune pind on ligikaudu 6250 ruutmeetrit.

Muuseumikompleks kuulub üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide nimekirja, mille väljaarendamise investeeringute kava on kinnitanud Eesti Vabariigi valitsus. Investeeringukava kaasrahastajaks on Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tööde algus on aprillis 2010 ning lepingu tingimuste kohaselt valmib töö 2011. aasta juunis.

Eelmine Kõik postitused Järgmine