Nordecon ehitab 3,1 miljoni euro eest Järvamaa Kutsehariduskeskusele Paide õpilaskodu

Nordecon AS ja Järvamaa Kutsehariduskeskus sõlmisid kolmapäeval lepingu Paide õpilaskodu ja söökla ehitamiseks. 220 õpilase majutamiseks mõeldud hoone ehitusmaksumuseks on ligikaudu 3,1 miljonit eurot.

 „Tulevikku vaatavate ühiskondlikke objektide rajamine loob hea tunde kõigile ning ehitajad pole siin erandiks. Seda enam, et antud  uusehituse puhul saame luua kaasaegsed elamis- ja olmetingimused neile sadadele õpilastele, kellele see maja paljudel järgnevatel aastatel õppetöö ajal koduks saab,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Uus ühiselamu ja mõnus elukeskkond peaks toetama ka õpitulemusi, samuti võimaldab rajatav söökla-õppeköök paremini tulevasi kokkasid koolitada.“
 
Avo Amburi sõnul on Paide õpilaskodu puhul tegemist neljakorruselise hoonega, mille suletud netopind on 3 985 m2. Hoones on 112 tuba ja seal on ruumi 220 õpilasele. Esimesele korrusele ehitatakse söökla-õppeköök ja õpikeskus ning ülejäänud korrustele õpilaskodu. Söökla-õppeköögi pinnaks on planeeritud 722 m2, milles sisaldub 100-kohaline söökla koos õppeköögi, toiduainete lao ja kokanduse õppe läbiviimiseks vajalike degusteerimise ruumi ja õppeklassiga ning õpilaste ja töötajate riietus- ja olmeruumid. Õpikeskuse pinnaks on planeeritud 288 m2, õpikeskuses asub kooli raamatukogu koos lugemissaali ja arvutiruumiga.

Paide õpilaskodu rajamist kaasfinantseeritakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel. Hoone ehitustööde teostamise lõpptähtajaks on 2012. aasta jaanuar.
                        
Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata käive oli 2010. majandusaastal ligi 100 miljonit eurot.

Eelmine Kõik postitused Järgmine