Eston Ehitus sõlmis lepingu kolm hooldekodu ehitamiseks

Ühispakkujana riigihanke võitnud Nordecon AS ja AS Eston Ehitus sõlmisid täna ASiga Hoolekandeteenused ehituse peatöövõtulepingud psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud hooldekodude rajamiseks Kehrasse, Tapale ja Viljandisse. Ehitustööde maksumuseks on 5,6 miljonit eurot.

Uute hooldekodude peaprojekteerija on OÜ Innopolis Insenerid.

Viljandisse rajatavad kaks uut peremaja valmivad 2012. aasta juunis. Kehra ja Tapa hoolekandekülad koosnevad  kuuest kümnekohalisest peremajast ning nende ehitus lõpeb 2012. aasta juulikuus.

Eston Ehituse juhataja Peep Sakk lausus, et Nordeconil ja selle tütarettevõttel Eston Ehitusel on olemas hooldekodu ehitamise kogemus ka varajasemast ajast. Seetõttu oli igati ootuspärane, et Lääne- ja Lõuna Eesti piirkonna üheks juhtivaks ehitusettevõtteks tõusnud Eston Ehitusel õnnestus olla ka hooldekodude ehitushanke võitjate seas ning 5,6 miljoni euro ulatuses töödeportfelli suurendada.

Eesti 11 erinevas asupaigas peremajade rajamine on osa psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud erihooldekodude reorganiseerimisprojektist, mida viib läbi AS Hoolekandeteenused. Kokku ehitatakse 55 kümnekohalist peremaja, kavandatakse rajada uusi tegelusmaju ning rekonstrueeritakse seniseid.

Uued peremajad kerkivad Harjumaal Vääna-Vitti ja Kehrasse, Läänemaal Uuemõisa, Ida-Virumaal Sinimäele, Järvamaal Türile, Lääne-Virumaal Tapale, Pärnumaal Vändrasse, Tartumaal Kodijärvele, Valgamaal Tõrvasse, Viljandimaal Viljandisse ja Karulasse. Vääna-Vitis, Kodijärvel ja Karulas laiendatakse juba olemasolevad erihooldekodusid, ülejäänud asukohtades alustab Hoolekandeteenused teenuse osutamist esmakordselt.

Projekti kogumaksumus on rohkem kui 26 miljonit eurot. Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fond ja ülejäänud osas Eesti riik.

Eelmine Kõik postitused Järgmine