Ehitus on enamat kui head inseneriteadmised

Lisaks korraldatakse palju majasiseseid koolitusi ning võimaldatakse grupi- ja individuaalseid koolitusi. Kuna ehitussektori üks tulevikusuundi on digitaliseerimine, on Nordecon sellele aastate jooksul väga palju tähelepanu pööranud, olles kerkinud Pedrase sõnul digitaliseerimise osas oma valdkonnas eestkõnelejaks ja turuliidriks.

„Teeme palju mahukaid projekte, mida oleks mõeldamatu ellu viia nii-öelda vanaviisi. Tegu on huvitava ja tulevikku suunatud maailmaga, kus tänu digilahendustele jooksevad andmed programmide vahel iseenesest ning käsitöö on viidud miinimumini. Teeme tihedat koostööd Digitaalehituse Klastriga, et ehitussektor ei jääks üldises infotehnoloogia kiires arengus teistest valdkondadest maha, vaid pigem sammuks ette ning kõik tööd lihtsustavad ja ehitust täpsustavad võimalused võetaks kasutusele kiiremini.”

Töötajate tervis on väga oluline

Kui ühelt poolt peetakse Nordeconis tähtsaks professionaalset arengut, siis sama oluline on ka töötajate heaolu ja tervise toetamine. „Tööd on meil palju ja see on väljakutseid täis, aga et inimesed saaksid segamatult tööle pühenduda, peab nende tervise eest hoolitsema. Pakume Confido tervisekindlustust või läbi Stebby trenni- ja tervisekeskkonna sporditoetust. On suur pluss saada tööandja kulul kiire ligipääs eriarstidele. Kõik meie töötajad on loomulikult kaetud ka õnnetusjuhtumikindlustusega, lisaks saavad vajadusel prillitoetust ja alates teisest tööaastast on ette nähtud lisapuhkusepäevad,” loetleb Pedras.

Nordeconis ollakse ka suured tähistajad ja ühisürituste nautijad alates sünnipäevadest ja jõuludest kuni tööjuubelite ning vabariiklike tähtpäevadeni. Sündmusi korraldatakse nii meeskondlikult kui ka organisatsiooni- ja kontserniüleselt. Viimane tähendab, et pidutsema koguneb ühtkokku ligi 700 inimest!

„Lisaks motiveerime ja toetame oma inimesi sisuka töö tegemisel läbi konkurentsivõimelise töö- ja tulemustasu, ametiauto ning modernsete töövahendite. Jätkame töötasu maksmist ka siis, kui meie töötajad osalevad kaitseväe kordusõppustel, ja pakume ajutist elamiskohta üle Eesti, kui projekt viib töötaja kodust eemale. Me ehitame ju üle Eesti – Tallinnast Valgani ja Saaremaast Narvani.”

Oodatud on nii kogemustega insenerid kui ka kogemusteta praktikandid

Nordeconis töötavad ehitusalase haridusega kogemustega professionaalid, aga personalijuhi sõnul on tööle oodatud ka noored, kel veel kogemuste pagas väike, ent huvi valdkonnas töötada suur. „Praktikandid on meile väga oodatud ning Eesti ühe suurema ehitusettevõttena tunneme vajadust ja soovi panustada noorte arengusse. Meie juures saavad nad aimu, millised on standardid, kuidas töö käib ning mida peaks veel teadma ja õppima. Tänu sellele osatakse ka näiteks koolis paremini õppeaineid haarata ja enda jaoks parimaid valikuid teha. Ehitus on enamat kui inseneriteadmised! Töö ehitusvaldkonnas tähendab oskust ja võimekust suhelda, läbirääkimisi pidada, olla tugev lepingutes … tööpõld on suur ja lai.”

Pedras nendib, et ehitusplatsil toimuv virvarr ja intensiivne kulgemine on midagi, mis pakub ehitusinseneridele emotsionaalselt väga palju. „Iga päev ehituses on erinev, elu on kiire ja põnev. See on eriti nauditav koos ühtehoidva meeskonnaga, kus ka kõige pingelisemal hetkel tunned end turvaliselt ja mugavalt.”

 

Artikkel on ilmunud Delfi Ärilehes.

Eelmine Kõik postitused Järgmine