Birgiti praktikakogemus Nordeconis

Kui keegi oleks mulle paar aastat tagasi öelnud, et hakkan tööle ehitusvaldkonnas, siis ma ilmselt poleks uskunud, aga ometigi on see minu tänane reaalsus. Reaalainete huvi tõttu hakkasin gümnaasiumi lõpusirgel just inseneeria erialade vastu rohkem huvi tundma ja paar kuud hiljem oli TalTechi ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine eriala, millel õppima asusin.

Inseneride osalusel valmivad hooned ning rajatised on kõigi jaoks nähtavad ja käega katsutavad ning kogu protsessi vältel põimuvad omavahel vastutus, täpsus ja süsteemsus loomingulise poolega ー just see muutiski selle eriala minu jaoks huvitavaks ja väljakutsuvaks.

Juba ülikooli astudes teadsin, et tahan esimesel võimalusel mõne ehituse peatöövõtja juurde praktikale minna, et koolis õpitut ellu rakendada ja näha, mida valitud eriala töömaastikul endast kujutab. Ettevõtte valik ei olnud eriti raske, sest Nordeconi valminud projektide nimekiri oli muljet avaldav ning silma jäi avatus ja positiivne hoiak tudengite suhtes, et pakkuda mitmekesist ja huvitavat praktikaprogrammi. Seega peale esimest kursust veetsin osa oma suvest Nordeconi kontoris assistendi ametikohal. Jooksvaid ülesandeid täites sain abiks olla erinevatele osakondadele ja üldise ülevaate sellest, kui paljud inimesed mängivad rolli Eesti suurima ehitusettevõtte toimimises.

Tore, abivalmis ja lõbus kollektiiv oli põhjuseks, miks kandideerisin ka peale teist ülikooliaastat praktikale Nordeconi. Sel korral asusin praktikale tööjuhi ametikohal Vektori hoonetekompleksi ehitusel, kuhu olen poole koormusega tööle jäänud siiani. Kogu praktika jooksul oli mul kindel juhendaja, kes aitas platsimelusse sisse elada ning kelle poole sain küsimuste ja probleemide korral pöörduda, kuid ka ülejäänud objektimeeskond võttis mind sõbralikult ning abivalmilt vastu. Mõlema suve jooksul toimus praktikantidele ühisüritusi, kus saime omavahel muljeid jagada ning tutvuda teiste Nordeconi inimeste ja objektidega.

Peamisteks ülesanneteks olid mul praktika käigus erinevad mahuarvutused, teostatud tööde ja tööohutuse jälgimine ning ehituspäevikute täitmine. Õppisin kasutama uusi programme ning paljusid õppeaineid on koolis lihtsam omandada, sest tekivad seosed objektil nähtu ja toimuvaga. Just sel põhjusel soovitan ka teistel tudengitel praktikale minna nii vara kui võimalik ja tutvuda erinevate ettevõtetega nende veebilehti sirvides ning karjäärimessidel suheldes, et leida enda jaoks kõige sobivam. Minu jaoks oli kõige olulisem mitmekesine ja arendav töö ning abivalmis ja mõistev kollektiiv ning need omadused ma Nordeconist igal juhul leidsin.

Birgit Kibus, hoonete ehituse divisjoni tööjuht

Eelmine Kõik postitused Järgmine