Aasta innovatsiooniprojekt 2023 tiitel läks Nordeconile

Ehituskonverentsil Ehitus 2024+ pälvis tunnustuse aasta innovatsiooniprojekt 2023 Buildotsi pilootprojekt Vektoris ehk ehitusprogressi hindamine tehisintellekti abiga.

Kasutades platvormi, mille on välja töötanud juhtiv ülemaailmne tehnoloogiapartner Buildots, jäädvustab ehitustiim süsteemselt 360-kraadiseid pilte hoone kogu ehitusprotsessist, et operatiivselt hinnata ja juhtida projekti edenemist. Platvorm võimaldab täpset ja sujuvat ehitusprogressi hindamist, andmete kohest ja kiiret võrdlemist BIM-mudelite ning objekti ajagraafikutega. Tehisintellekt automatiseerib pildiinfo mahuka töötlemise ja annab kasutajale hetkega väärtuslikku informatsiooni hoone erinevate osade ehitusvalmiduse osas. Süsteem analüüsib fotomaterjali ja toob välja erisused projektmudelite ja tegelikkuse vahel.

Tavaliselt on sellisesse protsessi kaasatud mitmed inimesed, seega on võimalikud inimlikud eksimused, ent tehisintellekti abiga saab analüüs tehtud kiiresti. Suure ehitusprojekti puhul on ka ajavõit ja andmete objektiivsusest tõusev kasu kohe tuntav. Lahendus lihtsustab koostööd ja vähendab erimeelsuste riski ehitusobjektil toimetavate paljude osapoolte vahel, sest kõigil on selge visuaalne ülevaade olukorrast.

6-kuuline pilootprojekt viidi läbi teadus- ja ärilinnaku Tehnopoli AI arenguprogrammi raames.

Auhinda annab välja Digitaalehituse Klaster.

Eelmine Kõik postitused Järgmine