Uued TTÜ ühiselamud said valmis

Täna avatakse Nordecon International AS-i ehitatud Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) III ühiselamu, kuhu mahub elama 344 üliõpilast.
„TTÜ ühiselamute projekt sai alguse 2007. aastal, mil lammutasime esimese kahest Akadeemia teel asunud amortiseerunud ühiselamuhoonest, mis oli Mustamäe linnosa vanim paneelmaja,“ ütles Nordecon International AS-i juhatuse esimees Jaano Vink. „Esimene uus tänapäevastele elamistingimustele vastav ühiselamu sai valmis eelmisel aastal ning täna avame teise, Akadeemia tee 9 ühiselamu. Kahe ühiselamu ehitustööde maksumuseks on ca 220 miljonit krooni.“
Nordecon International AS-i arendusdirektori Alo Tamme sõnul on mõlemad valminud ühiselamuhooned rajatud sarnase projekti alusel. „Mõlemad üliõpilaselamud on 5-korruselised ning nende vahele jäävale alale on ehitatud nii maapealne kui ka maa-alune parkla. Netopinda on kahe maja peale kokku 9739,6 m2 ning kahte majja mahub elama 688 tudengit.“
„Uued ühiselamuhooned on Eesti ühed kaasaegseimad,“ ütles Alo Tamm. „Väliselt meenutavad uued ühiselamud eelmiseid, kuid nende sisu on oluliselt erinev. Kui vanades ühiselamutes oli poole korruse peale ühiskasutuses köök ja WC ning duširuum asus keldris, siis uutes üliõpilasmajades on kõik elamisboksid 2-toalised ning igas boksis on oma WC, duširuum ja kööginurk. Uued elamistingimused võimaldavad üliõpilastel keskenduda õpingutele ja enam ei pea antisanitaarseks muutunud elukeskkonda trotsima,“ lausus Nordecon International AS-i arendusdirektor Alo Tamm.

Nordecon International AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 20 tütarettevõtte. Nordecon International on lisaks Eestile esindatud Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kontserni konsolideeritud käive oli 2008. majandusaastal 3,9 miljardit krooni, aruandeaasta puhaskasum 171 miljonit krooni ning varade maht 2,4 miljardit krooni. Kontsern annab tööd enam kui 1000 inimesele.
Lisainformatsioon:
Jaano Vink, Nordecon International AS-i juhatuse esimees
Tel: + 372 615 4400, e-post: jaano.vink@nordecon.com
Alo Tamm, Nordecon International AS-i arendusdirektor
Tel: + 372 615 4416, e-post: alo.tamm@nordecon.com
Pildid uuest ühiselamust:
www.powerhouse.ee/Nordecon/yhikatuba.jpg
www.powerhouse.ee/Nordecon/yhiselamu.jpg
www.powerhouse.ee/Nordecon/yhiselamu_1.jpg

Eelmine Kõik postitused Järgmine