Ülemiste City uut 13-korruselist büroohoonet hakkab ehitama Nordecon AS

Technopolis Ülemiste AS ja Nordecon AS sõlmisid täna lepingu uue büroohoone ehitamiseks Ülemiste City ärilinnakusse aadressile Lõõtsa tn 5. Tööde lepinguline maksumus on ligikaudu 8,7 miljonit eurot. 13-korruselise büroohoone ehitus algab juba sellel kuul ning valmimistähtajaks on planeeritud 2015. aasta august.

„Konkurents Tallinna büroopindade turul on äärmiselt tihe – paljud ettevõtted otsivad värskeid lahendusi, kuid uusi pindu on viimastel aastatel juurde tekkinud ikkagi suhteliselt vähe,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Ka Ülemiste City büroopinnad on tänaseks pea 100% välja renditud. Seda enam on mul hea meel, et lepingu sõlmimine Nordeconiga läks edukalt ja saame uue büroohoone ehitusega pihta hakata tähtajaliselt. Peale uue hoone valmimist kasvab linnakus üüritav pind tänaselt 63 tuhandelt ruutmeetrilt 73 tuhande ruutmeetrini.“

„Tänavust kevadet ilmestab eratellijate aktiivsem tegutsemine ehitusvaldkonnas ning seoses sellega on Nordeconi portfelli lisandunud ka mitmeid huvitavaid ja omanäolisi hooneid, mis valmides püüavad iga mööduja pilku. Samasse ritta kuulub ka Lõõtsa tn 5 kerkiv büroohoone, mida iseloomustab maksimaalne keskkonnateadlikkus ja säästev mõtteviis. Tänapäeva ehitaja peab igal juhul arvestama kõige sellega ja ajaga kaasas käima, “ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Ehitatavale hoonele on kavandatud huvitav digitrükil põhinev fassaadikujundus ja põnevatest tehnoloogilistest lahendustest hakkavad hoone lõunafassaadi katma horisontaalsete päikesevarjudena seinast eenduvad päikesepaneelid. Ühtlasi taotletakse hoonele keskkonnateadlikkuse sertifitseeritud LEED kuldtaset – see tähendab, et hoone ehitatakse peamiselt taaskasutatavatest ja kohalikest ehitusmaterjalidest.

Büroohoonel on 13 korrust, kõrgus maapinnast on 49,5 meetrit ning suletud netopindala ligikaudu 11 000 ruutmeetrit.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 200 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 6000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Eelmine Kõik postitused Järgmine