Ukrainasse rajatava lasteaia ehituse peatöövõtu partneriks on Nordecon

Eesti esimese ülesehitusprojekti Ukrainas – Ovrutši moodul-lasteaia ehituse peatöövõtja on Eesti ehituskontsern Nordecon koostöös oma Ukraina tütarettevõtte Eurocon Ukraine TOV-ga. Nordecon võitis 780 000 eurose riigihanke, mis hõlmab ehituse peatöövõttu, lasteaia betoonvundamendi ja pommivarjendi projekteerimist ja rajamist, kommunikatsioonide ja välisala ehitamist. Tööde teostamise tähtaeg on 180 päeva.

Lepingu allkirjastasid täna ESTDEV-i tegevjuhi kt Andrea Kivi ja Nordeconi juhatuse liige Priit Luman.

Ovrutši linnapea ja Eurocon Ukraine esindajad

„On sümboolne, et Eesti esimene Ukraina ülesehitusprojekt on lasteaed: me ehitame Ukraina tulevikku, andes lastele võimaluse kasvada ja arendada turvalises ja inspireerivas õppekeskkonnas. Me pakume koos hoonega ka Eesti parimat hariduskogemust, plaanime koolitada haridusjuhte, lasteaia õpetajaid ja psühholooge,“  rääkis Andrea Kivi, ESTDEV-i tegevjuhi kt.

„Võimalus panustada Ukraina ülesehitusse just sellega, milles oleme kõige tugevamad, on Nordeconi ja meie töötajate jaoks suure väärtusega. Saame koostöös oma Ukraina kolleegidega teha midagi väga praktilist, et Zõtomõri oblastis saaksid pered suurema kindlustunde tuleviku ees,” sõnas Priit Luman. „Sõja tingimustes ehitamine on kahtlemata pingeline, aga kohaliku ettevõttena on Euroconil tänaseks ka selleks vajalikud teadmised ja oskused olemas.“

„Eesti toetab Ukrainat igakülgselt, kaitsealasest abist kiireloomulise humanitaarabini, et aidata ukrainlastel üle elada talv ja võita sõda. Lasteaia ehitus Zõtomõri oblastis on esimene kord Eesti arengukoostöös, kus avalik- ja erasektor tihedalt ühise eesmärgi nimel koos tegutsevad,“ ütles Mariin Ratnik välisministeeriumi asekantsler ja Ukraina ülesehituse koordinatsiooni juht. „Siiras tänu kõigile ettevõtetele, MTÜdele, eraisikutele, kes ei väsi Ukraina inimesi toetamast nende võitluses vabaduse ja demokraatliku maailma väärtuste eest,“ sõnas Ratnik.

Mitmed Eesti ettevõtjad on oma teenuseid tasuta pakkunud, mis on kiirendanud tööde algust. Tiit Silla arhitektuuribüroo SPORT OÜ tegi lasteaia eskiisprojekti ning Primostar OÜ tarnib tasuta hüdroisolatsioonimaterjalid  maa-aluse pommivarjendi ehitamiseks, Kitman Thulema AS pakub mööbli ja SolarStone OÜ tarnib päikesepaneelid. Projekti on igakülgselt toetanud ka Eesti Puitmajaliit.

Lasteaia ehitusplatsi ette valmistamine

„On väga positiivne, et Nordeconi tütarettevõte Eurocon Ukraine osaleb lasteaia ehitamisel. Tulevikus on võimalik kaasata Ukraina ettevõtteid Eesti ülesehitusprojektidesse,“ selgitas Kivi.

Leping Nordeconiga on sõlmitud betoonitööde korraldamiseks lasteaia ehituse esimeses etapis, kui valmivad neli rühmaruumi 80 lapsele ja ühiskasutatavad ruumi. Teises etapis laieneb lasteaed veel 4 rühma võrra, mahutades kokku 160 last.

Lasteaia moodulid toodab Harmet OÜ, kellega ESTDEV sõlmis koostöölepingu 25.11.2022.

Lasteaia ehituse Ovrutšis viib ellu ESTDEV, kellele tööde korraldamiseks eraldas välisministeerium selle aasta lisaeelarvest 1,9 miljonit eurot. Lisaks lasteaia rajamisele on Eesti lubanud Ukraina ülesehitust toetada 1 000 000 euroga  Zõtomõri oblastis asuva Malõni linna silla taastamiseks.

 

Nordecon on Eesti üks suurimaid ehituskontserne, mis tegutseb pea kõigis ehitusturu valdkondades ja on keskendunud eelkõige ehituse peatöövõtule. Nordeconi kontserni kuulub mitmeid tütarettevõtteid Eestis, Soomes, Ukrainas ja Rootsis. Alates 2006.a on kontserni aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas.

ESTDEV on riigi sihtasutus, mis korraldab ja koordineerib Eesti osalemist rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi programmides eesmärgiga suurendada Eesti panust globaalsesse julgeolekusse ja kestlikku arengusse.

Eelmine Kõik postitused Järgmine