Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool sõlmivad ühise lepingu Narva õppe- ja majutushoone ehituseks

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskust hakkavad haldama Sisekaitseakadeemia koos Politsei- ja Piirivalveametiga ning Tartu Ülikool. Hoonesse on kavandatud majutusruumid ja ühiskasutuses puhkeruumid kadettidele ning Politsei- ja Piirivalveameti teenistujatele, õppeklassid ja lasketiir.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kinnitas, et uue hoone ehitamist Narva on ülikool oodanud mitu aastat. „Uue üliõpilaskodu rajamisega kindlustame veelgi oma kohalolekut piirilinnas. Loomulikult arendame edasi ka Narva kolledžis õppimisvõimalusi, et siia tuleks üha enam noori nii Narvast, mujalt Eestist kui ka välismaalt,“ ütles Asser.

Hoone ehitaja Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller sõnas, et rajatav kompleks tuleb kindlasti väga huvitav, sest sarnaselt Sisekaitseakadeemia Tallinna uue majaga mahub ka Narva majja palju eri otstarbega osi. Müller on kindel, et uus õppe- ja majutushoone on oodatud nii Narva elanike kui ka akadeemia ja kolledži õppurite ning töötajate seas.

Siseminister Katri Raigi sõnul on Sisekaitseakadeemia vast avatud maja Tallinnas ning uue õppehoone rajamine Narvas riigi viimaste ja lähiaastate üks suuremaid kinnisvarainvesteeringuid. „Riik väärtustab haridust ning Ida-Virumaad ja Narvat,“ rõhutas Raik. „Spordikeskus ja kaheksa rajaga bassein avatakse ka linnarahvale. Hoone valmimine 2020. aasta suvel loob Narva paarkümmend uut töökohta ning toob igal aastal praktikale ja õppima sadu kadette. Nii kasvatame Narvas Eesti riiki ja teeme linna veelgi turvalisemaks,“ ütles minister.

Kerese tänavale kerkiv 11 952 m2 suurune õppe- ja majutushoone valmib 2020. aasta septembris ja läheb maksma 15,4 miljonit eurot (ilma käibemaksuta). Ehitust rahastatakse riigieelarvest, millest Tartu Ülikooli investeerib majutuskompleksi 3,7 miljonit eurot (ilma km). Õppekompleksi arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks. Kõik avalikud ja poolavalikud ruumid koondasid nad oma idee kohaselt esimesele korrusele, majutusruumid aga paigutasid tänavapinnast kõrgemale. Tervet hoonet läbiv aatrium on alumisel tasandil liigendatud tegevus- ja puhkealadeks. Välisvaates domineerivad mitmesugused avatud ja suletud astmestikud.

Lepingu sõlmimine Narvas tulevases hoone asukohas Kerese tn 14 toimub neljapäeval. 28. veebruaril kell 15. Kohal on Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefekt Tarvo Kruup, Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, ASi Nordecon juhatuse esimees Gerd Müller, siseminister Katri Raik ja Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Eelmine Kõik postitused Järgmine