Saku Vallavalitsus ja Nordecon AS sõlmisid uue õppe- ja spordihoone ehituslepingu

Saku Gümnaasiumi uus õppe- ja spordihoone ning staadioni, jääväljaku ja väliala ehitamine on Saku vallale läbi aegade suurim investeerimisprojekt. Kogu ehitatava ala suurus on ligi 4 hektarit ja valmis ehitatakse ka tulevase keskpromenaadi esimene osa. Ehituse maksumuseks on 29 miljonit eurot.

„Oleme loomas Eestis ainulaadset koolilinnakut, kus õpilased hakkavad õppima kolmes erinevas hoones, mida tulevikus ühendab Saku aleviku keskpromenaad,“ ütles Saku vallavanem Marti Rehemaa.

Uus koolimaja on mõeldud tuhandele õpilasele. Selle juurde tuleb Saku aleviku esimene kunstmuruga kergejõustikustaadion, mängu- ja pallimänguväljakud ning talvine jahutusega uisuplats. Ala võimaldab korraldada ka suuremaid rahvaüritusi mitmetuhandele inimesele.

„Uue koolimaja kerkimine on ka ehitajale alati tugeva emotsionaalse väärtusega. Saame ju anda oma panuse koolipere ja tegelikult kogu kogukonna hariduse kvaliteedi ja õppetingimuste parendamisse, see on hea tunne,“ sõnas Saku valla uue põhikooli ja spordikompleksi ehituse peatöövõtja Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. „Oleme plaaninud ehitustööde ettevalmistusega koheselt alustada, et tempokas rütmis kahe aasta pärast hoonetekompleks vallale üle anda.“

Senine põhikooli õppehoone aadressil Tallinna mnt 10 kujundatakse ümber algklasside õppehooneks, kus õpivad 1.-4. klassi õpilased. Ehitatavas Traani tee 1 õppehoones hakkavad õppima 5.-9. klassi õpilased. 10.-12. klassi õpilased jätkavad õpinguid Teaduse 1 hoones.

„Saame luua igasse hoonesse õpilastele eakohase õpikeskkonna alates õpiruumide disainist, õppevahenditest ja koolimööblist kuni päevakava, vahetunnitegevuste ja kooli huviringide korralduseni,“ rääkis plaanidest Saku Gümnaasiumi koolijuht Keit Fomotškin.

Uus koolihoone on projekteeritud optimaalsete rajamiskuludega ja energiasäästlik. Koostöös Eesti Arhitektide Liiduga 2021. aastal toimunud arhitektuurivõistluse võitis Salto Arhitektuuribüroo OÜ tööga TÄPP, autorid Ralf Lõoke, Maarja Kask ja Martin McLean.

„See on ambitsioonikas projekt, mis nõuab Saku alevikus uue ringristmiku ehitamist ning kogu olemasoleva liiklussõlme ümberehitamist. Ideaalis peaks uus koolimaja valmima 2025. kooliaasta alguseks,“ on Marti Rehemaa lootusrikas.

Eelmine Kõik postitused Järgmine