Risti-Virtsu maanteel valmis septembris üks Eesti tasasemaid teelõike

Nordecon AS andis eelmisel kuul Maanteeametile üle põhjalikult rekonstrueeritud teelõigu Risti-Virtsu maantee kilomeetritel 34,8-40,3, mida võib mõõtmiste tulemusel pidada ilmselt Eesti tasaseimaks teelõiguks.

„Saaremaale minejad ja praamilt tulijad ilmselt teavad künklikku teejuppi Lihula kandis, kus asfalti läbisid põikpraod, mis muutsid sõitmise ebameeldivaks ja ebakindlaks," lausus Nordecon ASi teedeehituse direktor Jaanus Taro. „Nüüdseks on osa sellest teelõigust täielikult muutunud – ligemale kuue kilomeetri pikkuses vastab see absoluutselt kõikidele tee-ehituse ja liiklusturvalisuse standarditele ning meil on alust arvata, et tegemist on ilmselt Eesti tasaseima teelõiguga. Seda kinnitavad ka mõõtmistulemused."

Jaanus Taro sõnul on ettevõttel olnud varasematel aastatelgi võimalus raporteerida tasaseimate teelõikude rajamisest siin ja seal, mis näitab seda, et pidevalt arenevad nii tehnoloogia kui ka tee-ehitaja enda pädevus ja oskused teha tööd senisest veelgi paremal tasemel.

Risti-Virtsu maanteel kilomeetritel 34,8-40,3 asuva teelõigu ehitustööde käigus vahetati osaliselt välja vana muldkeha, ehitati uued truubid, rajati kogu katendi osas uus dreenkiht, killustikust alus, kompleksstabiliseeritud kiht ja paigaldati kaks kihti asfaltbetoonkatendit. Tööde käigus rajati uusi külgkraave  ja puhastati olemasolevaid kraave. Tööde maksumus 1,77 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Eelmine Kõik postitused Järgmine