Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmis lepingu ladude ehituseks

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ja Nordecon AS sõlmisid töövõtulepingu ladude ning objektidega seotud välisvõrkude ehitustöödeks Harjumaal. Investeeringute kogumaksumus oli ilma käibemaksuta 9,8 miljonit eurot.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus on Kaitseväe taristut arendanud eelkõige varustuse ladustust ja hoiustamist silmas pidades. „Ehitustööde hankel parima pakkumise teinud Nordecon AS-iga on meil varasemalt riigikaitseliste objektide ehitustega mitmeid häid kogemusi. Julgen olla optimistlik, et ka käesoleva projekti puhul on koostöö edukas ning et saame kasutajale laod tähtaegselt üle anda,“ märkis RKIK lääne portfellijuht Mario Metsoja.

„Riigikaitselise otstarbega objektide ehitamise spetsiifika on meile viimastest aastatest tuttav nii Tapa, Jõhvi kui Paldiski kaitseväelinnakutest. Mul on hea meel, et saame seda Eestis küllaltki unikaalset kogemustapagasit taas Eesti riigi teenistusse rakendada,“ lisas Nordecon AS juhatuse liige Priit Luman.

Tööde valmimise lõpptähtajaks on 2022. aasta lõpp.

Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) on Kaitseministeeriumi valitsemisala taristu ja materjalide soetamisega tegelev asutus, mis asutati 2017. aastal. RKIK-i eesmärk on võimaldada kaitseväel keskenduda oma põhitegevusele ehk sõjaliste ülesannete täitmisele. RKIK korraldab hankeid nii kaitseministeeriumi, kaitseväe kui ka teiste valitsemisala asutuste tarbeks ning haldab ja arendab nende kinnisvara. Riigikaitse arendamiseks soetatakse igal aastal üle 250 miljoni euro eest tooteid ja teenuseid ning arendatakse ja hoitakse töökorras taristut rohkem kui 70 miljoni euro ulatuses.

Eelmine Kõik postitused Järgmine