Parima ehitusprojekti tiitli võitsid Rotermanni Ajamaja ja Admiralisild

Teisipäeval aset leidnud ehitussektori aastakonverentsil „Ehitus 2022+: E-horisont”  ja auhinnagalal kuulutati teiste seas välja ka „Aasta Ehitusprojekt 2021“ laureaadid. Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu (EKEL) konkursi võitja tiitli pälvisid Rotermanni Ajamaja hoonete kategoorias ning Vanasadama Admiralisild rajatiste kategoorias. 

Võitjad kuulutas välja EKELi juhatuse esimees Keijo Vaher ning auhinnad andis laureaatidele üle majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Rotermanni Ajamaja peaprojekteerijaks on Nordecon AS ning arhitektuurse lahenduse autoriks KOKO arhitektid OÜ. „Kiidan arendajat julge lähteülesande andmise eest rekonstrueeritava hoone põimimisel modernse hoonega ning arhitekte sedavõrd ilusa vormi koostamisel, mis jääb linnapildis kõigile silma“, ütles Nordecon AS hoonete projekteerimise osakonna juht Madis Kerner auhinda vastu võttes. “Samuti tänan projekteerijaid ja Nordeconi kolleege ühise meeskonnatöö eest“, lisas Kerner. “

“Ajamaja loob nähtava sissepääsu Rotermanni kvartalisse, hoone lõpetab tuntud kvartali taaselustamise. Arhitektuurselt võtsime arvesse kvartali rütme ja komponeerisime uued hoonemahud selgelt ja julgelt vanade müüridega visuaalselt toimivaks koosluseks. Ehituslikult keerulisemat kohta Tallinnas on päris raske leida” lisas KOKO arhitektid OÜ partner Andrus Kõresaar.

Parimaks rajatiseks valitud Admiralisilla peaprojekteerijaks on EstKonsult OÜ, silla rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutöö autoriks Hollandi arhitektuuribüroo Plein06 ning võidutöö põhjal koostas silla põhiprojekti SIA Witteveen+Bos Latvia. “Oleme tunnustuse üle väga õnnelikud”,  ütles EstKonsult OÜ ehitusinsener Jürgen Einpaul oma tänukõnes. “Lühikese ajaga tuli kõik silla olulised detailid üle kontrollida ja tööjoonisteks vormistada, mis oli suur väljakutse. Saime sellega siiski edukalt hakkama”, lisas Einpaul.

EKELi tegevjuhi Kalle Karroni sõnul selgusid võitjad väga tihedas konkurentsis, kuna tugevaid ehitusprojekte oli tänavu palju. “Mõlemas kategoorias kolme parima hulka jõudnud nominendid väärivad tunnustust, kuna projekteerimisprotsess oli keerukas ning insenertehnilised lahendused täis väljakutseid”, ütles Karron. “Võit saavutati mõlemas kategoorias napi edumaaga”, lisas ta. Võitjad valis välja žürii koosseisus Valter Napits, Teet Tark ja Ra Luhse hoonete kategoorias ning Raul Vibo, Valter Napits ja Dago Antov rajatiste kategoorias.

Päeva esimeses pooles toimunud virtuaalsel konverentsil arutleti, milline on ehitusvaldkonna hariduse tulevik ning kuidas äratada noortes ehitusinseneeria valdkonna vastu rohkem huvi. Konverentsi peaesinejana astus üles Frankfurdis tegutsev arhitekt Achim Menges, kes rääkis arhitektuuri uudsest kultuurist, mis loob disaini, inseneriteaduste ja sotsiaalteaduste vahele ennenägematuid seoseid. Hariduse, noorte ja innovatsiooni teemadest inspireerituna astusid lavale ka erinevad kodumaised eksperdid.

Konverentsi korraldasid Eesti Ehitusinseneride Liit, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Majandus- ja  Kommunikatsiooniministeerium ning Digitaalehituse klaster.

Eelmine Kõik postitused Järgmine