Nordeconil valmisid ennetähtaegselt Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd

Nordecon andis kaks nädalat enne lepingulist tähtaega Maanteeametile üle vastvalminud Juuliku-Tabasalu ühendustee, mille ehitustööde käigus paigaldati Topi ristmiku II ehitusalas 48 tunniga uus raudteeviadukt Baltimaades esmakordselt kasutatud meetodil.

„Eelmise nädala alguses liiklusele ametlikult avatud teelõigu ehitustööde juures oli kõige innovaatilisemaks osaks raudtee viadukti ehitamine ja paigaldamine meetodil, mida varem nii Eestis kui ka Baltikumis kasutatud ei ole. Uudse tehnoloogia abil liigutati eelnevalt betoneeritud 325-tonnine sildeehitis Topi ristmikul oma projektijärgsele asukohale 48 tunni jooksul, mil raudteeliiklus Tallinn-Keila liinil oli suletud, “ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Tänu väga hästi ja põhjalikult läbimõeldud ehitustegevusele õnnestus kõik kenasti ja Juuliku-Tabasalu ühendustee ehitustööd lõpetati ligemale kaks nädalat enne tähtaega.“

Erkki Suurorgi sõnul kasutab Nordecon sarnast insenertehnilist lahendust raudteeviadukti paigaldamiseks järgmise aasta alguses Tartu läänepoolse ümbersõidu V ehitusalas, kus uuendatakse Lennuvälja ristmikuni viivat teelõiku.

Topi ristmiku II ehitusalal ehitati Tallinn-Keila liinile 31 meetri pikkune raudteeviadukt ja rajati ligemale kilomeeteri ulatuses maanteed ja kergliiklusteed. Samuti ehitati üks ringristmik, ligi kolm kilomeetrit side- ja elektritrasse, uus tänavavalgustus ning umbes kaks kilomeetrit torustikke.

Eelmine Kõik postitused Järgmine