Nordecon sõlmis lepingu Selvaag Sakalaga ärihoone ehitamiseks Tallinna kesklinna

Nordecon AS ja Norra kinnisvarakontserni Selvaag Gruppen AS tütarettevõte Selvaag Sakala OÜ sõlmisid lepingu ärihoone ehitamiseks Tallinna kesklinna aadressil Kentmanni tn 4/Sakala tn 10. Ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 4,3 miljonit eurot.

„Ehitajana on mul selle lepingu üle hea meel – hoonete ehituse valdkonnas on erasektorist pärit tellijad olnud vahepealsetel aastatel küllaltki harvaks nähtuseks. Üldine paranev majandusseis lubab loota, et tegemist on märgiga arendustegevuse järk-järgulisest aktiviseerumisest ja ärikinnisvaraturu elavnemisest,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Uued investeeringud siinsele turule on ainult tervitatavad ning ehitusfirmade valmisoleku ja oskuste taha ükski uusarendus kindlasti pidama ei jää.“

Avo Amburi sõnul on Kentmanni ärihoone jagatud funktsionaalselt kahte tiiba – Sakala tänava poolsel osal on kuus korrust, Kentmanni tänava poolsel osal viis korrust. Viienda korruse katusele on projekteeritud ligi 150 ruutmeetri suurune klaaspiiretega katuseterrass. Keldrikorrusel paiknevad parkla 22 autole ning tehnilised ruumid. Hoone kogupindala on ligikaudu 4680 ruutmeetrit.

Ehitustööd algavad eelduslikult 2012. aasta kevadel ning tööde kestvuseks on 15 kuud.

Selvaagi kontsern on Norra suurim korterelamute arendaja. Ettevõte tegeleb Eesti turul büroo- ja laopindade haldamise ja arendamisega ning on alustanud ka korterelamute arendamisega.  

Eelmine Kõik postitused Järgmine