Nordecon sõlmis lepingu Piusa kordoni hoonete ehitustöödeks

Nordecon AS ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmisid sel nädalal lepingu Võrumaal Meremäe vallas asuva Piusa piirivalvekordoni hoonete rekonstrueerimiseks. Kordoni ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 3,8 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Nordeconil on hea meel võimaluse üle taas kord panustada Eestile oluliste objektide rajamiseks riigi kaguosas, tagamaks sel viisil paremaid töö- ja elutingimusi nii piirivalvuritele kui ka teistele igapäevaselt riigikaitse eest vastutavatele  inimestele,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Piusa kordonihoone kuulub meie jaoks samasse ritta mullu valminud Kuperjanovi pataljoni territooriumil asuva Kaitseväe Lahingukooli uue õppehoonega ning paari aasta eest uue kuue saanud Koidula piirijaamaga.“

Avo Amburi sõnul peetakse Piusa kordoni vastutusalas olevat piirilõiku üheks raskemaks ning seetõttu on kordoni kordategemine ning sealsete tingimuste kaasajastamine oluline. Piusa kordon kuulub ka RKAS-i tänavuste tähtsamate ehitusobjektide sekka.

Tööde käigus lammutatakse olemasoleva kordoni kasutuseta hooneosa ning ehitatakse juurde uus tiib. Eesmärgiks on ehitada piirivalvekordoni funktsioonidest tulenevaks tööks igati sobiv hoonetekompleks, mis oleks võimalikult madalate ülalpidamiskuludega ja kauakestev. Hoone rekonstrueerimisel  sobitatakse kaasaegne arhitektuurne lahendus maksimaalselt olemasolevasse keskkonda.

Kolmekorruselise peahoone ning abihoonete suurus on kokku üle 2500 ruutmeetri. Ehitustööde valmimise tähtajaks on märts 2016. Ehitusprojekti koostas AS Amhold.

Piusa kordon on Eesti maismaapiiri valve üks tugipunkte, mis saab olema ka oluliseks baasiks piirivalve eriüksusele. Tegu on olulise investeeringuga Eesti-Vene piirijoonel, mis on suunatud turvalisuse parandamiseks Euroopa Liidu ja NATO välispiiril.

Eelmine Kõik postitused Järgmine