Nordecon sõlmis lepingu Järveküla kooli ehitamiseks Rae valda

Nordecon AS sõlmis esmaspäeval Rae vallavalitsusega Järveküla kooli projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtulepingu. Peetri alevikku kerkiva põhikooli maksumuseks on 8,88 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Iga märkimisväärse töömahuga hankevõit teeb ehitajale heameelt, kuna ehitusturul on konkurents praegu tihe – seda kinnitas ka Järveküla kooli ehitushuviliste arvukus,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Liiatigi pole ühiskondlike hoonete valdkonnas tellijate arv suur, pigem vastupidi. Täiesti uue koolimaja ehitamine on Eestis hetkel aga hoopiski haruldane nähtus, kui arvestada siinsel haridusmaastikul toimuvad protsesse. Seetõttu tahaks tunnustada ka omavalitsust, kel on soovi ja võimekust sellist sammu astuda.“

Avo Amburi sõnul on Peetri alevikku Reti tee ja Vana-Tartu maantee kerkiva koolihoone brutopindala 14 798 ruutmeetrit. Ehitustööde käigus rajatakse kolmest omavahel ühendatud osast koosnev koolihoone, ujula ja spordirajatised. Projekteerimis- ja ehitustööde kestuseks on planeeritud 11 kuud.

Rae valla abivallavanem Madis Sarik ütles, et Rae valla kõige uuem kool hakkab sarnanema põhjamaadele omase õppeasutusega – seda nii ehitusstiililt kui ruumide liigenduselt. „Hoone saab olema multifunktsionaalne, mis tähendab, et see ehitatakse nii kvaliteetse õppetegevuse läbiviimiseks kui ümberkaudsete inimeste sportimise ja vabaaja sisustamise jaoks. Koolis on ruumi kolmele paralleelklassile, õpilased ja koolipersonal saavad enda käsutusse igati kaasaegse ja kõigile vajadustele vastava koolikeskkonna. Hoonekompleksi kolmandale korrusele saab ruumid ka Rae Huvialakool,“ lisas ta.

Eelmine Kõik postitused Järgmine